وضوح 4K برای دوربین مداربسته های CCTV ارسال دیدگاه

وضوح 4K برای دوربین مداربسته های CCTV: فرمت تلویزیونی HD که با نام ۱۰۸۰HD هم شناخته می شود،اکنون با استاندارد تلویزیونی با پیکسل افقی ۱۹۲۰ * عمودی ۱۰۸۰ ، به شمار می رود.

وضوح 4K برای دوربین مدار بسته های CCTV

یک فرمت تصویر دیجیتال می باشد که قبل از اینکه مانند DVD از آنالوگ به دیجیتال تبدیل شود ، از منبع خود استفاده می نماید . به گونه HD، رزولوشن پنج برابر پیکسل D1 را ارائه می نماید .

هنگامی یک سیگنال HD به واسطه یک دوربین مداربسته تولید می گردد ، با توجه به اینکه این سیگنال ( اسکن در هم آمیخته- ۱۰۸۰i) یا ( اسکن پیشرفته- ۱۰۸۰p) می باشد، جریان 1.5Gb و یا 2Gb بر ثانیه تولید می کند . از یک دوربین این یک انتقال داده بزرگ می باشد که حتی ۲۰ سال قبل تصورش هم غیر ممکن بوده است . یک استاندارد فشرده سازی جدید حدود ۱۲ سال پیش، با نام H.264 یا کد گذاری پیشرفته تصویر AVC وارد بازار گردیده است تا اجازه انتقال دادن وهمچنین ذخیره سازی حجم بالای داده های تصویری را به دوربین ها بدهد.

وضوح 4K برای دوربین مدار بسته های CCTV

وضوح 4K برای دوربین مداربسته های CCTV

با توجه به این موضوعات ، در آخرین تکنولوژی های سنسورهای دوربین مداربسته ، مانند تصویر 4k، خیلی زیادتر فرمتهای تصویر ) HD با ۴ برابر پیکسل در مقایسه با HD – ۳۸۴۰*۲۱۶۰ پیکسل( را ارائه می نمایند. با استفاده از لغات و اصطلاحات کنونی رایج برای HD، میتوان 4k را ۲۱۶۰ HD نامید . این وضوح همچنین Ultra HD هم نامیده می گردد.

4K با جریاندهی زنده ۸ مگا پیکسلی تصویر برابر می باشد که این تصویر بصورت حجم غیر فشرده ۱۲گیگا بایت بر ثانیه می باشد ، که فشره سازی جریان 4kرا لازم می نماید . این در حالی است که فشرده سازی H.264 میتواند برای تصویر4k به کار گرفته شود، فشرده سازی تصویر کار آمد تری مورد نیاز بوده است و H.265 که به منظور کد گذاری موثر تصویر HEVC شناخته شده است، و دو سال گذشته به بازار ورود پیدا کرد.

بیننده باید در زمان مشاهده نمودن تصاویر 4K و 8K ، در فاصله نزدیکتری از دوربین قرار بگیرد و حس بینایی دقیقا درگیر خواهد بود . گفته می شود که به صورت سه بعدی همچنین بدون عینک سه بعدی مشاهده تصاویر صورت می گیرد .در سال ۲۰۱۲ این تجربه ، به واسطه بسیاری از تماشاگرانی که مسابقات المپیک لندن را به صورت 8K مشاهده کرده اند ، گزارش شده است.

صنعت CCTV هم به صورت دائم همواره برای کم کردن میزان هزینه ، بالا بردن وضوح و زیادتر نمودن زمان ذخیره تلاش نموده است. همگی این تلاشها برای دست یافتن به این توانایی است همانگونه که می دانیم انجام این کار آسان نیست . کوچک کردن سنسور و در مقابل بالا بردن میزان پیکسل ها یکی از راهکارهای پایین آوردن هزینه دوربینهای با وضوح بالا می باشد. در واقع به عبارتی وقتی گفته می شود لنزهایی با محدوده دید کمتر(یعنی همان لنز های کوچکتر) به معنای ساخت سنسورهای کوچکتر به مربوط می شود. در نهایت ، لنز کوچکتر به این معنی که شیشه کمتر و قیمت پایینتر می باشد.

استفاده از دوربین مدار بسته های 4k در بیشتر برنامه های کاربردی دوربین‌ مدار بسته CCTV ، همراه با استفاده از برخی ورژن های سیستم های اجرایی ویندوز می باشد، یک کارت گرافیکی پرقدرت و همچنین یک پردازشگر بسیار سریع. یک تصویر کامپیوتری4k ، که میزان کمی از آن موجود می باشد مورد نیاز است. بیشتر کاربرها تصویر تلویزیونی4k را که از نظر فیزیکی از صفحه کامپیوتر بزرگتر می باشد را انتخاب خواهند می نمایند . باید خیلی از قدرتهای پردازشگر این توانایی را داشته باشند که یک یا چند جریان تصویر 4k را کد گشایی نمایند در صورتی که تنها نسخه های جدید ویندوز، با کارتهای گرافیک ویژه ی ، این امکان وجود دارد که توانایی این را داشته باشندکه وضوح 4k را پشتیبانی نمایند.

در زمان استفاده از 4k ، کاربرها باید به مواردی که بیان شد توجه داشته باشند.

کاربر ها باید بعد از اینکه همه ی موارد زیر را بررسی نمودند،

پیکسل پایین تر ، اپتیک مورد احتیاج ، پهنای باند زیادتر ، عملکرد در نور بسیار پایین ، و بارگذاری و در خواست ذخیره در توانایی قدرت کد گشایی کامپیوتر.
سپس در رابطه با اینکه آیا4k با سخت افزار و نرم افزار فعلی کامپیوترشان مناسب هست یا خیر ، تصمیم بگیرند . در صورتی همه موردها مناسب می باشد ، هم اکنون می توانید شروع نمایید .

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *