ویدئو سرورCCTV ارسال دیدگاه

ویدئو سرورCCTV: انتخاب صحیح ویدئو سرورCCTV بسیار حائز اهمیت می باشد. بنابراین در این مقاله ویژگی های مختصری از انتخاب یک ویدئو سرورCCTV خوب را ارائه دهیم.

ویدئو سرورCCTV دوربین مداربسته

 

 

Video Server دستگاهی می باشد که سیگنال آنالوگ دوربین مداربسته را به داده های دیجیتال تبدیل می کند. می توانید با استفاده از این دستگاه از تصاویر دوربین مداربسته آنالوگ که سیستم مداربسته تحت شبکه (IP) هستند استفاده کنید.
در هنگاه خرید ویدئو سرورCCTV حتما به پروتکل مورد استفاده آن و دستگاه ذخیره ساز خود توجه نمایید. می توان از ویدئو سرورCCTV و سرور مرکزی با برندهای مختلف استفاده کرد اگر که از پروتکل Onvif پشتیبانی کند اگر برخلاف این باشد باید به همخوانی پروتکل دستگاه با برند دستگاه ذخیره ساز ( سرور مرکزی ) سیستم مداربسته تحت شبکه توجه نمایید.

انواع ویدئو سرورCCTV دوربین مداربسته :

انواع ویدئو سرورCCTV بر اساس کیفیت تصویر خروجی

با رزولوشن در DVR ها کیفیت تصویر خروجی (رزولوشن) ویدئو سرورCCTV را نشان می دهند. مدل های با کیفیت Video Server کیفیت تصویر خروجی D1 دارند. در زمان خرید ویدئو سرور حتما به این کیفیت خروجی توجه نمایید زیرا اگر که Video Server شما کیفیت پایینی دارا باشد,حتما باعث به هدر رفتن کیفیت تصویر دوربین مداربسته شما خواهد شد.

انواع ویدئو سرور بر اساس تعداد کانال ورودی

Video Server ها در گونه های متفاوتی ۱, ۲, ۴, ۸, ۱۶, ۳۲ کانال تولید می گردند. یعنی این ویدئو سرور ها دارای ۱, ۲ و … کانال ورودی تصویر است.

ویدئو سرورCCTV

استفاده از دستگاه DVR به جای Video Server

در نهایت می توان از دستگاه DVR برای تبدیل تصاویر آنالوگ و انتقال آن به سرور سیستم مداربسته تحت شبکه استفاده نمود، اما باید به این نکته توجه کنیم با توجه به انتقال تصویر دی وی آر به شکل Sub Stream کیفیت تصویر در حالت انتقال تصویر از کیفیت اصلی دستگاه ( Main Stream ) کمتر می باشد، به همین دلیل در صورتی اگر از DVR به جای ویدئو سرور استفاده کنیم با مشکل کاهش کیفیت تصویر یا نرخ فریم تصویر روبرو خواهیم شد.

کاربرد Video Server دوربین مداربسته

Video Server در سیستم مداربسته کاربردهای مختلفی را دارا می باشند. نیاز به استفاده همزمان از دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه در یک دستگاه ذخیره ساز یکی از اساسی ترین کاربردهای آن می باشد. در اینصورت دو راه حل نهایی وجود دارد :
۱- برای استفاده همزمان از دوربین های آنالوگ و تحت شبکه استفاده از دستگاه های هیبرید (HVR)
۲- استفاده از ویدئو سرور : ابتدا سیگنال های آنالوگ را به دیجیتال با استفاده از ویدئو سرور تبدیل نموده و از آنها در دستگاه NVR یا سرور مرکزی استفاده می نماید.
از دیگر کاربردهای ویدئو سرورها می توانیم به انتقال بیسیم تصاویر دوربین مداربسته آنالوگ اشاره نمود. با توجه به اینکه انتقال دهنده های برد بالا و آنتن های وایرلس از سیستم دیجیتال استفاده می نمایند باید در ابتدا تبدیل تصاویر و سیگنال دوربین های مدار بسته آنالوگ را به داده دیجیتال ایجاد نموده و سپس اقدام به انتقال آنها کنیم. از ویدئو سرور می توان برای اینکار استفاده نماییم.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *