کاهش مصرف پهنای باند در انتقال تصویر برای دوربین مداربسته ارسال دیدگاه

کاهش مصرف پهنای باند در انتقال تصویر برای دوربین مداربسته: با روند زیاد شدن میزان درخواست های روز افزون تکنولوژی دوربین‌ مدار بسته تحت شبکه که روزانه افزایش پیدا می کند مثل وضوح بالاتر، مقدار فریم بالاتر و تابع دیگر نرم افزارهای هوشمند از سمت مصرف کنندگان سیستم های نظارتی، مسئله محدودیت پهنای باند به چالشی بزرگ تبدیل شده است ، به این معنا که بیشتر کاربرها به کد گشایی تصویر در دوربین مداربسته و صرف نظر از لحاظ کیفیت تصویر برای تنظیم محدودیت پهنای باند NVR مجبور شده اند، و یا به منظور ذخیره نمودن شواهد ارزشمند ، با محدود بودن محیط ذخیره سازی روبرو می باشند.

پهنای باند در انتقال تصویر برای دوربین مداربسته

با توسعه تکنولوژی I-Stream (که این تکنولوژی توسط کمپانی  Brickcom ارائه شده است) البته با نگه داشتن جزئیات اصلی برای مصرف کننده ، به کم نمودن مصرف پهنای باند در هنگام انتقال داده ، کمک بزرگی کرده است . این امکان وجود دارد که محدوده های اصلی و مهم متفاوتی را کاربرها مشخص نمایند و این امکان وجود دارد که برای محدوده های مهم و حیطه های کم اهمیت مناسب ترین مقدار ارسال بیت را سیستم محاسبه نماید . و یا اینکه این امکان وجود دارد که کاربر ها به صورت دستی هر دو محدوده با اهمیت و غیر آن را تنظیم نماید .

پهنای باند در انتقال تصویر برای دوربین مداربسته

در واقع کمک نمودن به کاربر در اختصاص دادن میزان پهنای باند به طور تاثیر پذیر و صرفه جویی نمودن در محیط ذخیره سازی هدف تکنولوژی I-Stream می باشد . تجربه ها نشان می دهند که I-Sream در وضعیت های متفاوت حداقل ۳۰% می تواند پهنای باند را ذخیره بنماید .  همچنین تکنولوژی  I-Stream   دستیابی به ایده ایجاد نمودن کیفیت تصویر عالی نواحی متفاوت ، به گونه همزمان با کم کردن مصرف پهنای باند توسط دیگر اطلاعات زمینه در جهت ایجاد نمودن محیط ذخیره سازی زیادتر برای کاربرها می باشد.

در تعداد زیادی از دوربینها I-Stream  پشتیبانی می گردد تا اجازه زیادشدن ظرفیت نظارت و نگه داشتن کیفیت بالای تصویر، خصوصا در حیطه هایی با محدودیت پهنای باند را  به کاربران بدهد در واقع  طراحی .  I-Stream باهدف به نفع رساندن کاربران با انعطاف پذیری زیادتر در هر جایی که هستند، شده است. در ماه جولای سال ۲۰۱۵ این تکنولوژی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *