چرا دوربین مداربسته بهتر از نیروهای امنیتی می باشند؟ ارسال دیدگاه

چرا دوربین مداربسته بهتر از نیروهای امنیتی می باشند؟ ممانعت از انجام جرم روش اصلی نیروهای امنیتی در کمک به حافظت از اشیای با دارای ارزش می باشد . در راستای این روش ایده نهفته این می باشد که اگر فردی تصمیم به  انجام یک عمل مجرمانه را داشته باشد و ببیند که در حیطه گشت زنی نیروهای امنیتی وجود دارد  ، یا به مکانی دیگر می رود یا اصلا در انجام اقدامات خود تجدیدنظر می نماید . مطالعات زیادی در طول دهه گذشته انجام گردیده است که نشان دهنده  آن است که در حیطه دید که دوربین مداربسته امنیتی نصب شده است نیز  در جلوگیری نمودن از مرتکب شدن به جرم همین شیوه موثر هستند . در اعلب از این تحقیقات نتایج حاصل نشان داده است  که دوربینهای مداربسته  عملاً توانایی این را دارند که در کشف جرم تاثیر بسیار زیادی داشته باشند چون  می توان در وضعیت های مکانی متفاوت و در همه ی طول شبانه روز از تعداد زیادی دوربین مداربسته استفاده کرد و همیشه تشخیص دادن دامنه دید این دوربین مداربسته  کار راحتی نمی باشد . این امکان وجود دارد که می توان از این دوربین های مداربسته با نصب دوربین مداربسته دیگر که کمتر جلب توجه می کنند پشتیبانی نمود و به همین دلیل می توان به سختی جرمی مرتکب شد بدون اینکه فیلمی از آن گرفته شده باشد.

چرا دوربین مداربسته بهتر از نیروهای امنیتی می باشند؟

به عنوان دومین دلیل اینکه یک سیستم دوربین امنیتی شیوه ی بسیار با تاثیر در پشتیبانی نمودن از اشیا و انسانهایی می باشد که برای شما هم بسیار ارزشمند هستند ، به گونه ای که قیمت های نصب تجهیزهای دوربین مدار بسته در مقابل  حقوق و دستمزد نیروهای امنیتی بسیار پایین می باشد . با اینکه ارزش نهادن بر روی این گونه حمایت و پشتیبانی کردن و آسایش فکری که برای شما می آورد کار سختی می باشد ، در صورتی که باید به این نکته توجه کنیم که امروزه بسیاری از مردم و شرکتها بودجه محدودی را دارا می باشند و با توجه به این چیزهای که بیان شد با بودجه محدودی که در اختیار دارید این توانایی را داشته باشید که بیشترین پشتیبانی و حمایت را فراهم نمایید این در واقع بهترین ایده میباشد. در مدت چند سال اخیر قیمت تجهیزات دوربین مداربسته امنیتی با کاهش شدیدی روبرو بوده است. حتی در مورد سیستمهایی که کیفیت خیلی بالایی دارا هستند  این موضوع هم صدق می کند . در صورتیکه اگر تجهیزات دوربین مداربسته امنیتی با یک کیفیت بسیار عالی به قدری هم ارزان نباشد، ولی باز هم  از استخدام یک تیم از نیروهای امنیتی ارزان تر می باشد  . در سالهای اخیر تحقیق های خیلی زیادی انجام شده که نشان دهنده این می باشد که یک سیستم دوربین مداربسته امنیتی خوب این امکان را دارد که تا 30% در سال ارزان تر از یک تیم نیروهای امنیتی باشد.

به عنوان سومین دلیل این است که در نگهداری و پشتیبانی از اشیای با ارزش شما  دوربین  مداربسته بهتر می باشند ، حفاظت و پشتیبانی به صورت یکسان و دائمی آنها بر خلاف نیروهای امنیتی می باشد . در واقع می توان گفت دوربین مداربسته به عنوان یک چشم مراقب و هوشمند می باشند که در همه ی روزهای هفته و  بصورت بیست و چهار ساعته از شما حفاظت می نمایند . برخلاف نیروهای امنیتی، این دوربین های امنیتی اصلا  به مرخصی نمی روند ،یا  استراحت نمی کنند ، از کار به علت استعلاجی غیبت نمی کنند، حواس آنها هم به هر دلیلی پرت نمی شود یا زمان کار به خواب نمی روند . حتی می توان گفت آنها پلک هم نمی زنند . دوربین مداربسته امنیتی بصورت دائم همه ی محیط را بررسی نموده  و حتی خیلی بهتر از شهادت شاهدان عینی ، اسناد و مدارکی بی طرفانه به دادگاههای قضایی ارائه می نمایند . در اصل این این حقیقتی است که غیرقابل انکار می باشد که در حفظ زوایای یک حادثه حافظه شاهدان می تواند نادرست عمل نماید و درگاهی اوقات تحت تاثیر استرس و فشار عصبی قرار گرفته شوند . تا کنون جرائم بسیار زیادی انجام شده است این در صورتی است که افراد زیادی شاهد وقوع آن جرائم بوده اند ولی این امکان برایشان وجود نداشته که  برای مجریان قانون به طور کامل جنبه های مختلف صحنه جرم را تعریف کنند و اقدام به توصیف مشخصات مظنونین نمایند.

به عنوان دلیل چهارم می توانیم بگوییم اینکه محافظت و امنیت بسیار بهتری را دوربین مداربسته امنیتی فراهم می نمایند این می باشد که این دوربین مداربسته می توانند در مکانی که نصب شده است به گونه ای پوشش کامل سطحی ایجاد نمایند  . با توجه به اینکه یک نیروهای امنیتی فقط می توانند که در هر زمان در یک مکان حضور پیدا کند ، ولی  می توان به سادگی دوربین های مداربسته را طوری نصب نمود که بشکل دائمی پوشش کامل چشمی از محیط و اموال فراهم نماید  . به شما این وضعیت اجازه خواهد داد تا این امکان را داشته باشید که از چند واقعه در یک زمان که بشکل همزمان رخ می دهند تصویر ویدئویی تهیه کنید . حتی می توانید دوربین مداربسته امنیتی را طوری نصب نمود که همپوشانی میدان دید آنها صورت گرفته باشد و و این امکان وجود داشته باشد که زاویه های متفاوت  یک رویداد خاص را مشاهده نمایید . درک کامل حاصل شده از آنچه رخ داده برای بیننده می تواند به عنوان یکی از مزایای دیدن یک واقعه از چندین زاویه مختلف باشد.

به عنوان پنجم دلیل این است که این دوربین های مداربسته باعث میشوند تا عامل انسانی در بروز رفتارهای خلافکارانه حذف شود و بگونه ای که خیلی از مردم به راحتی مسئولیت تامین امنیت اشیا یا اموال باارزش خود را به دوربین مداربسته امنیتی می سپارند. موارد زیادی مشاهده گردیده است که نیروهای امنیتی، نگهبانان زندانها یا حتی مجریان قانون دچار سوءرفتار شده اند و به واسطه دوربین مداربسته امنیتی به دام افتاده اند . در اینگونه  رخدادها ، دوربین مداربسته امنیتی تصویری بی طرفانه از زخدادها و حوادث ارائه کرده اند.

چرا دوربین مداربسته بهتر از نیروهای امنیتی می باشند؟

در صورتی که حتی اگر قربانی بصورت اشتباه به ارتکاب جنایت محکوم شده باشد با توجه به تصاویر ویدئویی که ثبت شده است  از این گونه رفتارهای مجرمانه که عموما منجر به اخذنمودن اقدامات انضباطی، معلق کردن از کار یا رخ دادهای حقوقی برای این افراد میگردد که به علت  سوءاستفاده از موقعیت خود دستگیر شده اند.
خیلی از افرادی که امروزه دارای بودجه کافی هستند اغلب از یک سیستم دوربین مداربسته عالی و مناسب هم استفاده می نمایند و همچنین تمایل دارند تا یک تیم از نیروهای امنیتی را استخدام نمایند ، تا یک لایه پشتیبانی زیادتر فراهم کنند . این مطلب ثابت شده است که این ترکیب امنیتی اگر بودجه افراد بتواند از عهده هزینه های این کار برآید، بسیار با تاثیر خواهد بود. از جایی که امروزه بسیاری از مردم  و شرکتها به راحتی نمی توانند از عهده هزینه این کار برآیند، مجبور می باشند تا استفاده از یکی از این دو روش را انتخاب نمایند که عده ای استفاده از دوربین مداربسته امنیتی را انتخاب می نمایند .

به عنوان اخرین نکته در این زمینه این می باشد که دوربین مداربسته امنیتی رده ی امنیتی بهتر، جامع تر و قابل اعتمادتر برای محافظت از اشیایی که برای مردم با ارزشتر هستند فراهم می آورد و همچنین آگاهی پیدا کردن عده ای زیادی از مردم در این مسئله هر روز بیشتر میگردد . این حقیقتی است که از لحاظ قیمتی استفاده از سیستم نظارت تصویری بسیار به صرفه تر از استخدام نیروهای امنیتی می باشد ، برای بسیاری از مردم یک علت اصلی دیگر این می باشد که مسیر استفاده از دوربین مداربسته رایج امنیتی را می پیمایند و استفاده از نیروهای امنیتی را در اولویت دوم قرار میدهند.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *