چگونگی نصب دوربین مداربسته ارسال دیدگاه

چگونگی نصب دوربین مداربسته : در این مقاله به بررسی چگونگی نصب دوربین مداربسته می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با چگونگی نصب دوربین مداربسته با ما همراه باشید.

چگونگی نصب دوربین مداربسته

ابتدا برای اینکار دوربین مورد نظر را انتخاب می نمایید و همچنین کابل های مناسبی برای چگونگی نصب دوربین مدار بسته  آن انتخاب می کنیم. کابل مینی کواکسیال نوع استاندارد و صنعتی کابل کی باشد که ما می توانیم برای نصب از این گونه کابل ها استفاده نماییم. اینگونه کابل ها در جهت تغذیه دوربین خودشان از یک مغز کواکسیال و دو رشته قرمز و مشکی تشکیل شده است که اینها از جمله مواردی هستند که کمک می کنند تا دوربین های مداربسته راحت تر نصب گردد . حالا نوبت به آن رسیده است تا مکانی مناسبی برای نصب پیدا نماییم. برای طراحی و نصب دوربین های مداربسته نرم افزارهای زیادی موجود می باشد که می توانیم به عنوان مثال به IP Video System Design Tool مراجعه نمایم.

البته لازم است در این قسمت بگوییم که این نرم افزارها می توانیم نقشه ساختمان مورد نظر در آنها وارد کنیم و سپس اطلاعات دقیقی در مورد مکان نصب و موقعیت ها و همچنین مشخصات لنز و زاویه و …. دریافت نماییم. حالا باید مکان های ورودی و خروجی را پس از طی این مراحل بررسی و مشخص کنیم. باید دقت کنیم که حتما مکانی مناسب و همچنین دارای پوشش مناسب در مکان های ورودی و خروجی تعیین کنیم زیرا اینها موجب می شود که در عملکرد دوربین تاثیر بگذارد.
پیدا کردن بهترین مسیر مناسب جهت کابل کشی یکی دیگر از مراحلی است که بسیار مورد اهمیت است باید دقت کنید مکان های که کناف هستند یا سقف های کاذب و آرگ ها از جمله قسمت های هستند که بسیار در اجرای کابل کشی و نصب دوربین ها پر اهمیت می باشند.
حالا در این قسمت نوبت به آن رسیده است که ما مکانی مناسب جهت نصب دستگاه DVR و مانیتورینگ پیدا کنیم و همچنین دستگاه DVR را در قسمتی باید نصب نماییم که مورد دسترس دیگران نباشد.
اگر می خواهیم که دستگاه DVR شما سریعا خراب نشود باید آن را در محیطی امن نگهداری کنیم و علاوه بر اینها سعی کنیم حتما در قسمتی آن را قرار دهیم که در مرکزیت نسبت به دوربین مداربسته باشد.

چگونگی نصب دوربین مداربسته
مراحل کابل کشی و نصب کانکتورها

باید از کانکتور BNC بعد از اینکه عملیات کابل کشی به جهت ایجاد اتصال، مابین کابل و دوربین و دستگاه DVR انجام شد ، استفاده شود. نباید فراموش کنید که حتما انرژی مورد نیاز دوربین های مداربسته با ولتاژ DC تامین نماییم .
بیشتر دوربین های مدار بسته تغذیه خود را به وسیله ولتاژ DC 12 ولت تامین می نمایند البته در برخی از مدل ها نوع و میزان این ولتاژ می تواند متفاوت باشد.
می توان برای هر دوربین در نصب دوربین مدار بسته از یک منبع تغذیه بصورت جداگانه استفاده کنیم و یا اتصال همه ی دوربینها را به یک منبع تغذیه واحد برقرار نماییم.

شرکت داده پردازن پارســوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *