کواد در دوربین مداربسته ارسال دیدگاه

کواد در دوربین مداربسته: در این بخش از مقالات دوربین مداربسته می خواهیم از کواد در دوربین مداربسته سخن به میان آوریم. برای آشنایی با کواد در دوربین مداربسته با ایران امن همراه باشید.

کواد در دوربین مداربسته

در اصل کواد (Quad) در لغت به معنی چهارتایی می باشد . در سیستم های مداربسته این لغت در رابطه با وسیله ی الکترونیکی است که این روزها دیگر مانند گذشته در اوج نیست .
کواد در سیستم دوربین مدار بسته به چه چیزی گفته می شود؟
کواد به دستگاه آنالوگی گفته می شود که به وسیله آن می توان در یک نمایشگر ، چهارتصویر دوربین مداربسته را با یکدیگر دید . این دستگاه دارای یک خروجی آنالوگ و چهار ورودی آنالوگ می باشد. برای متصل کردن دوربین های انالوگ ، از ورودی ها استفاده می گردد و برای متصل نمودن کواد به نمایشگر از خروجی ها استفاده می گردد .
آیا امکان تنظیم نمودن تصاویر در کواد موجود است؟
در جواب این سوال باید بگوییم خیر . کارکرد کواد بشدت محدود می باشد . توسط این دستگاه فقط تصاویر یک چهارم شده نشان داده می شوند و بر روی دستگاه نمی توان هیچ گونه تنظیمی انجام داد مانند نشان دادن تصویر بیشتر یا کمتر از چهارتصویر یا تغییر دادن سایز تصاویر .

در تصویر زیر چهار صفحه نمایش همزمان  از چهار دوربین مداربسته را مشاهده می نمایید که به ترتیب نمایش داده می شوند و همچنین می توانید کیفیت تصاویر را بسنجید:

کواد در دوربین مداربسته
چرا دیگر از کواد استفاده نمی گردد ؟
امروزه در دستگاههای DVR همگی می توانند چندین تصویر را به راحتی نشان دهند و همچنین تصاویر با ویژگی های پیشرفته تری را فراهم سازند . به همین دلیل کارکرد دستگاههای کواد همان طور که پیش تر بیان شد محدود می باشد و فقط می توان در سیستم های کاملا آنالوگ مورد استفاده قرار گرفته شود .

شرکت داده پردازان پارسوآ

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *