CCTV حرارتی ارسال دیدگاه

دوربین مداربسته CCTV حرارتی چیست؟ CCTV حرارتی با استفاده از شکل حرارتی محیط تصاویر در آن به جای نور ساخته می شود. در ادامه مطلب با CCTV حرارتی بیشتر آشنا می شویم.

دوربین مداربسته CCTV حرارتی چیست؟

 

طرز کار CCTV حرارتی چگونه است؟

از لحاظ ساختار کلی شباهت زیادی  دوربین مداربسته عادی به دوربین مدار بسته حرارتی دارد. عملکرد آنها در خیلی از بخش ها شبیه به هم می باشد.
دوربین مدار بسته حرارتی پرتوهای گرمایی منتشر شده توسط اجسام را دریافت می نماید و نسبت به متمرکز کردن آنها بر روی چیپ تصویر مخصوص اقدام می نماید. چیپ تصویر از دیود حساس به پرتوهای حرارتی و گرمایی به جای دیود حساس به نور تشکیل شده است. این دیود پس از اینکه برخورد آن با پرتو حرارتی با توجه به شدت مقداری از ولتاژ را ایجاد می کند که در نهایت به اطلاعات دیجیتال یا سیگنال آنالوگ تبدیل می گردد و می توان آن را در نمایشگر مشاهده کرد.

کاربرد دوربین مداربسته CCTV حرارتی

با توجه به ویژگی ها و خصوصیاتی که دوربین مدار بسته حرارتی دارا می باشند برای کاربری ردیابی و تشخیص از آنها استفاده می گردد. برای مکان های حساس با امنیت بالا از این دوربین ها  مورد استفاده قرار داده می شود. این دوربین ها نقش اساسی در افزایش امنیت در این محیط ها با دریافت اطلاعات حرارتی محیط اطراف خود دارا می باشند.
از جمله دیگر کاربردهای این دوربین مدار بسته حرارتی در مکان های نظامی دیده بانی و و استفاده در سیستم کنترل آتش سوزی، عملیات در شب، هدایت موشک است، در محیط زیست و جنگل بانی برای مشاهده حیوانات وحشی و کنترل آنها، در محیط های صنعتی برای مشاهده کابل های فشاری قوی برق داخلی،کنترل تهیه مخصولات و … اشاره نمود.

معایب و مزایای دوربین مداربسته CCTV حرارتی

مزایای دوربین مدار بسته CCTV حرارتی

• دوربین مداربسته CCTV حرارتی امکان تشخیص دادن خودرو و موجودات زنده را با مسافت بالا را فراهم می کنند.
• دوربین مداربسته CCTV حرارتی امکان تشخیص دادن خودرو و موجودات زنده را در شرایط نامناسب آب و هوایی ایجاد می کنند.
• دوربین مداربسته CCTV حرارتی به واسطه دریافت اطلاعات حرارتی محیط اطراف امکان تشخیص موجود زنده و یا روشن بودن خودرو بی حرکت را که می تواند برای مکان های مهم و ویژه و خاص مفید باشد را در اختیار ما قرار می دهد.

CCTV حرارتی

معایب دوربین مداربسته حرارتی

• دوربین مداربسته حرارتی کیفیت و وضوح تصویری پایین و محدودی دارا می باشند و در تشخیص جزئیات تصویر ضعیف هستند. ( در نهایت وضوح تصویر این دوربین ها ۲۸۸*۳۸۴ است)
• با توجه به دریافت اطلاعات حرارتی توسط این دوربین ها صورت امکان تشخیص هویت را ندارند.
• نسبت به دوربین های معمولی دوربین مدار بسته حرارتی گران تر هستند.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *