دوربین مداربسته روز-شب ارسال دیدگاه

دوربین مداربسته روز-شب (cctv day and night)

در این آموزش، قصد داریم توضیح دهیم که چه چیزی یک دوربین مداربسته روز-شب حقیقی را می سازد، دوربین های روز و شب بسیار متداول هستند ولی اغلب به درستی درک نمی شوند. قصد دایم نقش فیلتر قطع مکانیکی را تحلیل کرده و مقایسه ای بین دوربین مداربسته روز-شب با دوربین های فقط رنگی، دوربین مداربسته روز-شب الکتریکی، دوربین های با دو تصویر گیرنده، و دوربین های مادون قرمز داشته باشیم .

دوربین مداربسته روز-شب

فیلتر قطع مکانیکی دوربین مداربسته روز-شب :

فیلتر قطع مکانیکی، بخش کلیدی در یک دوربین مداربسته روز-شب می باشد، که در بالای حسگر قرار گرفته است. اجازه حرکت به جلو و عقب به یک فیلتر مادون قرمز، توسط این وسیله داده می شود.
فیلتر مادون قرمز با قرار گرفتن در جلوی حسگر، نور مادون قرمز را مسدود می کند و تصاویر رنگی را که شما می خواهید، نمایش می دهد، فیلتر مادون قرمز از جلوی حسگر، زمانی کنار می رود که بیرون تاریک باشد و شما نور بیشتری بخواهید، به گونه ای که حس گر بتواند نور مادون قرمز را دریافت کرده و ثبت کند. باید توجه داشت که در حتی اگر هیچ منبع مادون قرمزی روشن نباشد، به طور طبیعی در بیش تر محیط ها نور مادون قرمز وجود دارد.
به دلیل اینکه کیفیت تصاویر رنگی بر اثر نوردهی مادون قرمز کاهش می یابد، در طول روز ، شما در پی آن هستید که نور مادون قرمز را حذف کنید. هرچند در شب، اجازه دادن به نور مادون قرمز به ثبت جزئیات بیشتر برای تصاویر سیاه و سفید، هنگامی که نور مرئی ضعیف است، کمک می کند.
برای دوربین مداربسته روز-شب، معمولا پیش فرض این است که به صورت خودکار از حالت رنگی به سیاه و سفید، هنگامی که نور مرئی کافی نیست، تغییر وضعیت دهند، البته از طریق منوی پیکر بندی ( از بوش ) که چنین گزینه هایی استانداردی را نشان می دهد، می توان دوربین مدار بسته را وادار کرد که تنها در یکی از دو حالت باقی بماند.
امکان تغییر برای عبارت استفاده شده برای دوربین مداربسته روز-شب وجود دارد، اما گاهی می تواند گیج کننده باشد. می تونید از پیکر بندی اکسیس که در زیر توضیح داده شده است، استفاده کنید. از گزینه های اکسیس که به صورت فیلتر قطع مادون قرمز on یا offf هستند به جای دادن گزینه هایی برای رنگی و تک رنگ یا سیاه/سفید که به طور معمول انجام می شود می توان استفاده نمود. در حالی که از لحاظ فنی آنها درست هستند، مدیریت را مجبور به این مسئله میکنند که نحوه کار فیلتر قطع را بفهمند و با یک منفی شدن دو گانه طرف می باشد ( یا به عبارت دیگر روشن بودن قطع ) اگر وضعیت فیلتر قطع مادون قرمز در حالت on قرار گیرد، مادون قرمز مسدود شده و شما فقط تصاویر رنگی خواهید داشت، به همین شکل با تغییر حالت فیلتر قطع مادون قرمز به off، اجازه عبور به off به نور مادون قرمز داده شده و تصاویر به صورت سیاه و سفید نشان داده می شوند .

مثالی از حالت رنگی در برابر سیاه/سفید

نور بیشتری در هنگام تغییر وضعیت بین دو حالت سیاه و سفید جذب می شود (نور مادون قرمز ) که در حالت رنگی مسدود شده بود. این قضیه در حالی که تقاضا برای کنترل بهره بیش تر را کاهش می دهد، ولی به تولید تصویر بهتر کمک می کند (که به نویز مرئی منجر می گردد) ، حتی در حالی که نیمی از نور را تصویر سیاه و سفید دارد ، جزئیات برابری با تصویر رنگی دارا می باشد، اگر جزئیات بیش تری نداشته باشد .

دوربین مداربسته روز-شب

گزینه های پیشرفته و ویدئویی در حین کارکرد :

سه گزینه پیشرفته در دوربین مداربسته روز-شب شمال، پیش رو می باشد؛

تنظیم حساسیت برای تغییر وضعیت :

ترجیح برخی از افراد بدین صورت است که می خواهند مدت طولانی تری در حالت رنگی یا سیاه سفید بمانند. از سطح حساسیت، شما می توانید برای تامین این منظور استفاده کنید .

تنظیم یک زمان بندی برای دوربین مداربسته روز-شب :

این گزینه دوربین را مجبور می کند که در یک حالت باقی بماند، در صورتی که شما انتظار تغییرات سریع روشنایی را دارید، سوای از تغییر روشنایی موقت، می تواند سودمند باشد .

اثر شدید فوکوس خودکار :

اجازه گزینه فوکوس مجدد دوربین مدار بسته، هنگام تغییر وضعیت بین حالت های روز و شب را ممکن است دوربین های با فوکوس خودکار، بدهند .
مقایسه با دوربین های فقط رنگی : معمولا، دوربین های فقط رنگی، دارای یک فیلتر قطع مادون قرمز ثابت می باشند. هر چند، کارایی دوربین های فقط رنگی در نور کم عموما به شکل قابل ملاحظه ای بدتر است ، اما برتری آنها در این است که معمولا نسبت به دوربین مداربسته روز-شب مشابه حدود 50 دلار ارزان تر می باشند .

هنوز میزان قابل توجهی افزایش در کارایی به دلیل برتری اندک در قیمت، وجود دارد. تنها مدل های دوربین مداربسته روز-شب، بدون نسخه های فقط رنگی توسط اکثر خطوط دوربین سطح بالا، ارائه می شود. بایستی بررسی توسط شما هنگام خرید یک دوربین جدید صورت بگیرد که آیا دوربین مد نظر روز/شب است یا فقط رنگی می باشد.

مقایسه با دوربین مداربسته روز-شب الکتریکی :

گزینه نسخه روز/شب الکتریکی، سردرگم کننده می باشد . در آن فیلتر قطع مادون قرمز ثابت باقی می ماند اما دوربین سعی بر جبران سازی کیفیت تصویر دارد که در اصل یک روز/شب جعلی است! کارآیی با نور کم یک دوربین مداربسته روز-شب واقعی با فیلتر قطع مکانیکی معمولا با کارایی این حالت تفاوت زیادی دارد.

مقایسه با دوربین های با دو تصویر گیرنده :

معمولا دو دوربین مداربسته جاسازی، با مدل هایی یکی رنگی و دیگری سیاه سفید، به شکل زیر، توسط تعدادی از تولید کنندگان، ارائه می شود.
مدل دوربین مداربسته روز-شب معمولا دارای کارایی بالاتر است و به ترتیب برای کارکرد بهینه در روز و شب، هر دو تصویر گیرنده می توانند بکار آیند. به نسبت هزینه های بسیار بالا، کارایی اضافه شده هنوز کم است، چون که نیاز به یک تصویر گیرنده و لنز دوم مورد می باشد. به همین دلیل گزینه های کمی در بازار موجود می باشد.قطعا تعدادی را می توانید شما پیدا کنید و اگر دوربین مداربسته روز-شب برای شما راضی کننده نیستند، می توانید دوربین های با دو تصویر گیرنده را انتخاب کنید.
با مجموعه هایی که نسخه های فقط رنگی و فقط سیاه سفید را ارائه می دهند، مقایسه صورت می پذیرد.
دوربین های یکسانی در نسخه های فقط رنگی و فقط سیاه سفید توسط تعدادی از تولید کنندگان ( شاخص ترین آنها موبوتیکس می باشد ) ارائه می شود .
برتری آن در این است که شما می توانید با به حداقل رسانیدن هزینه در مقایسه با حالت استفاده از دوربین های با دو تصویر گیرنده، کیفیت را برای روز ( یا شب ) بهینه کنید. هر چند این قضیه خریدار را مجبور به از دست دادن رنگی یا سیاه سفید می کند. به عنوان مثال، در حالی که ممکن است ویدئویی با کیفیت بالایی را در شب توسط چنین دوربین هایی ارائه شود، در طول روز هیچ رنگی موجود نخواهد بود.
برای خریداران این یک انتخاب سخت و دشوار خواهد بود.

مقایسه دوربین مداربسته روز-شب با دوربین های مادون قرمز :

دوربین های با نورپردازی مادون قرمز مجتمع سازی شده در گام بعدی قرار دارند. ال ای دی های مادون قرمز جهت افزایش مقدار نور موجود در شب به دوربین مداربسته روز-شب اضافه شده است، و اغلب این دوربین ها از این قبیل می باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *