DWDR و تفاوت آن با WDR ارسال دیدگاه

DWDR و تفاوت آن با WDR: در این بخش از مقاله می خواهیم به بررسی اینکه DWDR چیست و همچنین DWDR و تفاوت آن با WDR  در دوربین مداربسته بپردازیم. با ایران امن همراه باشید.

DWDR و تفاوت آن با WDR

DWDR و تفاوت آن با WDR

سیستم DWDR که مخفف Digital wide dynamic range می باشد شکل دیجیتالی از سیستم ضد نور WDR در دوربین مدار بسته است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد هنگام فیلمبرداری یا عکس برداری با تلفن همراه زمانی که رو به سمت آفتاب قرار بگیرید و بخواهید از شخصی عکاسی یا فیلمبرداری کنید صورت شخص مقابل کاملا تیره در تصویر مشاهده می شود. این اتفاق زمانی رخ میدهد که در محیط اختلاف نوری زیادی وجود داشته باشد و تمام نور محیط بجای تابش بر روی محیط و معکس شدن داخل لنز دوربین، مستقیم به لنز می تابد، با سیستم DWDR میتوان این مشکل را برطرف کرد. در این سیستم به جای استفاده دو CCD یک سیستم دیجیتال همان عملکرد را شبیه سازی میکند. این مکانیزم هزینه های زیاد WDR را ندارد اما بهره وری آن به مراتب پایین تر خواهد بود و در واقع یک روش دیگر از اجرا مکانیزم BLC است که بیشتر به علتهای تجاری و تبلیغاتی بر روی آن تاکید میشود.

با کلمه Digitall WDR یا «دبلیو دی آر دیجیتال» در دوربین‌ های DIS مواجه هستیم.

مهمترین مسئله ای که در اینباره ممکن است برای کاربران دوربین‌ های مداربسته جای سوال داشته باشد،  DWDR و تفاوت آن با WDR) WDR دیجیتال)  است و اینکه آیا کیفیت ارائه شده توسط آنها یکسان است ؟
برای مقایسه این دو با یکدیگر و پاسخ دادن به این سوال، در مطلب پیش رو به صورت اجمالی به مقایسه این دو فناوری می پردازیم.
به منظور دستیابی به تصویر واضح و معلوم در نقاط با تضاد کنتراست بالا، همان گونه که در تعریف WDR یا Wide Dynamic Range گفته شد، از ۲ پردازنده در دوربین‌ ها استفاده می‌شود. پردازنده اول برای تصویر روشن و پردازنده دوم برای برداشت تصویر قسمت‌های تیره می باشد که با تلفیق این دو، تصویرِ واضح و باکیفیت بدست می ‌آید.
اما این امکان در DWDR بصورت نرم افزاری پیاده سازی شده و قطعه سخت افزاری به کار برده نشده است.

DWDR و تفاوت آن با WDR را، در تصویر زیر را می تونید مشاهده کنید.

DWDR و تفاوت آن با WDR

همانگونه که مشاهده میکنید DWDR و تفاوت آن با WDR  بسیار  می باشد و تاثیر DWDR بسیار ناچیز است.
می توان DWDR و تفاوت آن با WDRاین دو فناوری را به تفاوت بین زوم اپتیکال و زوم دیجیتال تشبیه کرد، همان گونه که بزرگنمایی را به همراه افت کیفیت، زوم دیجیتال ارائه می‌ دهد، در DWDR نیز تصویر با کمترین نسبت به تصویر اصلی ارائه می شود.
به طور کلی DWDR اثر گذاری بسیار ناچیزی دارد، ولی، بودنش بهتر از نبودنش است!
توصیه می شود اگر نیاز به دوربینی برای محیط هایی با تضاد نوری بالا دارید، به هیچ عنوان بر روی این قابلیت حساب نکنید و حتما سراغ دوربین ‌های WDR بروید.

شرکت داده پرداز پارسوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *