فرمت‌های فشرده سازی تصویر H.265 با H.264 ارسال دیدگاه

مقایسه فرمت‌های فشرده سازی تصویر H.265 با H.264

معضل اصلی کمپانی ها، مبحث فضای ذخیره سازی و همچنین پهنای باند به منظور انتقال تصاویر، در سیستم ‌های نظارت تصویری، فرمت‌های فشرده سازی تصویر دوربین‌ های عکاسی و فیلمبرداری، که با ارائه رزولوشن 4K در آنها، پید آمده است، می باشد.
تامین فضای ذخیره سازی و همچنین پهنای باند مورد نیاز، با ورود دوربین مداربسته ‌های تحت شبکه ۵, ۸ و ۱۲ مگاپیکسلی به بازار، که هزینه‌ های هنگفتی را به کاربران تحمیل نموده، منجر به بیشترین میزان نمود این معضل فرمت‌های فشرده سازی تصویر، در سیستم ‌های نظارت تصویری شده است.
فرشته نجات کاربران و تولیدکنندگان این سیستم ‌ها، در حال حاضر فرمت فشرده ساز HEVC یا همان H265 می باشد، به طوری که در نمایشگاه IFSEC 2015 لندن (که اخیرا برگزار شد)، کمپانی‌ های معتبر جهان، اقدام به عرضه محصولات جدید خود با پشتیبانی از این فرمت نموده بودند.
در تصویر زیر، می توانید نتیجه مقایسه ی فشرده ساز H265 را با کدک H264 ملاحظه نمایید.

فرمت‌های فشرده سازی تصویر

فرمت‌های فشرده سازی تصویرفرمت‌های فشرده سازی تصویر

همان طور که مشاهده می‌ کنید، حدود ۶۰ درصد، با نرخ ۳۰ فریم و در رزولوشن ۲ مگاپیکسل، میزان فشرده سازی با H265 از H264 بیشتر است.
شاهد کاهش این میزان به حدود ۳۵ درصد در ۲ مگاپیکسلِ ۶۰ فریم و ۳ مگاپیکسلِ ۳۰ فریم هستیم، اما با حدود ۵۰ درصد فشرده سازی بیشتر، مجددا شاهد قدرت نمایی H265 در رزولوشن ‌های ۵ و ۸ مگاپیکسلی هستیم.
عرضه رسمی ذخیره سازها و ‌دوربین‌ های H265 ، از ماه ‌های انتهایی سال جاری در بازار کشورمان، آغاز خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *