دوربین مداربسته ال جی

دوربین مداربسته ال جی: در این مقاله  به  بحث  در مورد فروش دوربین مداربسته ال جی می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با دوربین مداربسته ال جی با ایران امن همراه باشید.

 

دوربین مداربسته ال جی

 

فروش دوربین مداربسته ال جی

یکی از بزرگترین شرکت های که در دنیا در حیطه دوربین های مداربسته و تولید کنندگان تجهیزات الکترونیکی وجود دارد شرکت ال جی می باشد . در ادامه این پست قصد داریم شما را با این شرکت کمی آشنا کنیم .

شرکت ال جی در چه زمینه های فعالیت داشته است ؟

این شرکت در بسیاری از زمینه ها فعالیت می کند و حیطه آن بسیار بزرگ می باشد این شرکت در تولید لوازم خانگی تا تلفن های همراه حضور گسترده ی  داشته است . در حیطه سیستم های مداربسته این شرکت با دو سیستم آنالوگ و تحت شبکه ی تجهیزات را که شامل موارد زیر می باشد تولید می نماید :
• دوربین های مداربسته انالوگ
• دوربین های تحت شبکه
• انواع دستگاه ضبط کننده DVR
• انواع ضبط کننده NVR
• نرم افزارهای مرتبط با سیستم های مداربسته

دوربین مداربسته ال جی

آیا می توان گفت که شرکت ال جی در حیطه تولید دوربین مدار بسته شرکت معتبری می باشد ؟

این شرکت ( شرکت ال جی ) اعتبار و شهرت اصلی خود را زمانی بدست آورده است که لوازم خانگی و تجهیزات الکترونیکی را تولید کرده است . اما سهم این شرکت در بازار دوبین مداربسته و تجهیزاتی که به آن مرتبط است بسیار کم است . در واقع به بیانی دیگر می توانیم بگوییم محصولات این شرکت در این زمینه کمی دارای مشکل هستند و دارای تنوع نمی باشند و این شرکت به صورت تخصصی اقدام به تولید دوربین های مداربسته نکرده است .

از نظر قیمتی تجهیزات مداربسته ال جی در چه رده ای می باشند ؟

از نظر قیمتی اگر بخواهیم به بررسی این محصولات بپردازیم باید بگوییم در سطح متوسط قرار داشته است . طبیعی است که برند ال جی از برندهای دیگری مانند Hikvision و Dahua در رده های بالاتری قرار داشته باشد اما این برند از برندهای مانند Panasonic و Axis یا Bosch مناسب تر می باشد .

شرکت داده پردازان پارسوآ

 

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته: در این مقاله به تعریف و معرفی منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته با ایران امن همراه باشید.

 

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته

به دستگاهی آداپتور یامنبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته گفته می شود که در اصل ولتاژ برق شهر را به ولتاژی که برای دوربین مداربسته لازم است ، تغییر می دهد . در ادامه این متن قصد داریم شما را با این دستگاه بیشتر آشنا کنیم .

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته چه وظایفی داشته است؟
اصلی ترین وسیله آداپتور یا منبع تغذیه این است که ولتاژ برق شهری را به ولتاژی که برای دوربین های مداربسته نیاز است تبدیل می کند ، عموما از ۲۲۰ ولت به ۱۲ ولت می باشد . این منابع علاوه بر آن شکل جریان را از وضعیت متناوب یا ACC به فرم مستقیم یا تبدیل می کند که در اصل برای دوربین مناسب باشد.
منابع تغذیه دوربین باید قادر باشد برای همه ی دوربین های که می خواهند به واسطه آن تغذیه شوند ، نیروی کافی را تامین نماید. عموما در بازار سیستم های حفاظتی به جای آنکه به توان اشاره داشته باشد به میزان جریان خروجی آداپتور توجه می شود که نهایتا دارای کاربردی شبیه به آن دارد.
منبع تغذیه مناسب را چگونه می توانیم انتخاب نماییم ؟
در انتخاب منبع تعذیه دوربین های مداربسته چه عواملی می توانند مهم باشد:
• ولتاژ: در ایران عموما ولتاژ منبع تغذیه ۲۲۰ ولتی است و خروجی آن ۱۲ ولت است .
• جریان: با توجه به تعداد و نوع دوربین های که باید تغذیه گردند ، جریان خروجی انتخاب می گردد.
جریان منبع تغذیه به چه میزانی باید باشد ؟
عموما دوربین های مدار بسته که چیپ تصویر CMOS دارند توان مصرفی آنها بین ۵ تا ۱۰ ولت می باشند که در آنها جریان مصرفی از ۱ آمپر کمتر خواهد بود. به همین علت باید برای تغذیه یک دوربین مداربسته از آداپتوری استفاده کرد که ۱ آمپری باشد. گاهی اوقات برای بالا بردن طول عمر آداپتور و حاصل کردن اطمینان بیشتر از آداپتوری استفاده می شود که ۲ آمپری می باشد.
اگر میخواهید به صورت همزمان چند دوربین را تغذیه نمایید بای منبع تغذیه صنعتی را جایگزین آداپتور کنید . برای هر دوربین ، منابع تغذیه عموما در مکان های موچک با کابل کشی کمتر از حداکثر۷۰ متر مناسب می باشند.

شرکت داده پردازان پارسوآ

دوربین مداربسته کیوب

دوربین مداربسته کیوب

دوربین مداربسته کیوب: دوربین مداربسته کیوب یکی از دوربین های مداربسته ایی است که به نام مکعبی شناخته شده است. دوربین مداربسته کیوب دارای ویژگی هایی می باشد در مقاله آن ها را یادآور می شویم. با ایران امن همراه باشید.

دوربین مداربسته کیوب

دوربین مداربسته کیوب یکی دیگر از دوربین های مداربسته است که با نام مکعبی (Cube CCTV camera) نیز شناخته شده است ، در اصل به دوربین های گفته می شود که دارای بدنه ی مربع شکلی می باشند و در محیط های اداری از آنها استفاده می شود ، این دوربین ها ویژگی های خاصی برای استفاده در مکان های اداری داشته اند.
دوربین مداربسته کیوب دارای چه ویژگی های می باشند؟
• شکل بدنه ی این دوربین مدار بسته به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های آن بشمار می رود . پیش تر نیز بیان کردیم که دارای بدنه ی به شکل مربع یا مستطیل می باشند.
• دوربین های کیوب عموما میکروفت های در درون خود داشته اند. در اصل این میکروفن به شما کمک می کند که علاوه بر داشتن تصویر ، صدای آن را نیز داشته باشید.
• به صورت تقریبی تمامی دوربین های مداربسته کیوب ، جز مدل های تحت شبکه می باشند.
• تعدادی از دوربین های مداربسته کیوب از امکان اتصال بی سیم یا وای فای به شبکه نیز برخوردار می باشند. در صورتی دوربین شما به شبکه بیسیم متصل باشد فقط کافی است برق آن را برقرار کنید.
• عموما این دوربین ها دارای قابلیت ضد آب نمی باشند و هم اینکه از بدنه ضد ضربه نیز برخوردار نیستند ، به همین دلیل تنها از آنها برای مکان های مسکونی یا ادرای استفاده می شود.
• تعدادی از این دوربین ها مجهز به سنسور PIR هم هستند و از آنها می توان به منزله یک حسگر دزدگیر یا دتکتور استفاده نمود . البته این ویژگی دوربین های کیوب سبب شده تا برای استفاده از آنها در محیط های مسکونی و اداری مفید باشند.
• در برخی از این دوربین ها می توان حافظه داخلی کارت حافظه را نصب کرد که شما را قادر می سازد بدون اینکه یک دستگاه ضبط کننده داشته باشید ، سیستن مداربسته ی کاملی را راه اندازی نمایید.
• با توجه به نوع کاربری که در دوربین های کیوب وجود دارد ، معمولا لنز ثابت با زاویه دید بالا چیزی حدود ۹۰ درجه داشته اند. .که به کمک این ویژگی دوربین های کیوب می توان تمامی قسمت های یک اتاق را تحت نظر داشت.

 

داده پردازان پارسوآ

دوربین مدار بسته خودرو

دوربین مدار بسته خودرو

دوربین مدار بسته خودرو:  در این بخش از مقاله به معرفی انواع دوربین مدار بسته خودرو می پردازیم. برای آشنایی با انواع دوربین مدار بسته خودرو با ما همراه باشید.

دوربین مدار بسته خودرو

دوربین مدار بسته بهترین ابزار برای نظارت کلی می باشد و از این ابزار در شکل ها و انواع گوناگون استفاده می گردد.برای محیط های داخلی دوربین مدار بسته دام ، برای محیط های خارجی انواع دوربین های بولت و ضد آب بکار می روند. انواع دوربین مدار بسته خودرو نیز بر اساس نیاز و نوع کاربرد آنها دارای ویژگی های متفاوت تری از دوربین های مدار بسته برای اماکن هستند. زیرا اساسا کارکرد آنها برای مقاصد دیگری تعریف شده است.

دوربین مدار بسته خودرو

شاید این سوال پیش بیاید که دوربین مدار بسته داخل خودرو چه کاربردی دارد و برای چه مقاصدی طراحی شده است؟

در پاسخ باید گفت که کاربرد دوربین مدار بسته برای ماشین جهت اهداف امنیتی و جلوگیری از خرابکاری می باشد و این دوربین ها در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام امکانات متفاوتی را دارند.در کنار این امکانات متنوع تمام دوربین های مدار بسته ای که در خودرو استفاده می شوند،دارای یک سری ویژگی های مشترک هستند:

۱-زاویه دید بسیار بالا بدلیل فضای کم داخل اتاق خودرو:

همانطور که می دانید یک دوربین مداربسته بطور عادی در وایدترین حالت دارای لنز ۲٫۸ میلی متر می باشد.(برخی دوربین های دارای لنز ۱٫۸ میلی متر هستند که بسیار کم یاب هستند)اما یک دوربین مخصوص خودرو دارای لنز های کوچک تر است که بتواند تصاویر را با زاویه دید بازتری نمایش دهد.اما در اینجا باید خاطر نشان کرد که هر چقدر این زاویه باز تر شود ، گوشه های تصویر شما گرد می شوند و این ممکن است برای شما چندان خوشایند نباشد.

۲-کارت حافظه جهت ضبط تصاویر

تمامی انواع دوربین مدار بسته بجز دوربین مدار بسته تحت شبکه(این دوربین ها را می توان در بستر شبکه های کامپیوتری به یک سرور متصل کرد) ، نیاز مبرم به یک ضبط کننده تصاویر یا همان DVR را دارند.البته انواع دوربین های مدار بسته دارای حافظه داخلی نیز موجود هستند اما این قابلیت بعنوان یک الزام برای دوربین های مدار بسته معمولی محسوب نمی گردد.

یک دوربین مدار بسته خودرو ملزم به داشتن درگاه کارت حافظه برای ضبط تصاویر می باشد که توسط این ویژگی می تواند تصاویر را ضبط کند.

۳-قابلیت ثبت تصاویر در لرزش و حرکت

یک دوربین خودرویی باید به سیستم لرزه گیر مجهز باشد با بتواند در صورت ناهموار بودن سطح جاده تصاویر مناسبی را ذخیره کند. بدلیل نرخ فریم پایین در برخی دوربین های مدار بسته مخصوص خودرو،لرزش ها روی تصاویر تاثیر می گذارند و باعث می شود تا تصاویر با کیفیتی در دسترس نباشند.

۴-ابعاد کوچک بدلیل فضای کم داخل خودرو

در کنار این قابلیت های اصلی یک سری گزینه های اختیاری نیز روی این دوربین ها وجود دارد که از جمله آنها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

۱-motion detection یا ضبط در صورت حرکت

۲-مانیتور سرخود جهت مشاهده تصاویر

۳-امکان ضبط صدا

۴-باتری داخلی

۵-امکان تغییر رزولوشن ضبط

۶-پورت usb 2.0 برای اتصال به کامپیوتر

۷-شروع خودکار ضبط ویدئو پس از روشن شدن خودرو

در کنار این مزایا باید در مورد امنیت این دوربین ها چند نکته را یاد آور شویم:

-بدلیل ضبط تصاویر در داخل دوربین ، با سرقت خود دوربین ، هیچ فیلم و تصویری در اختیار مالک خودرو نخواهد بود.

-برخی از مدل های این دوربین ها دارای دید در شب نیستند که کارایی آنها را شدیدا کاهش می دهد.

-بدلیل نصب دوربین مدار بسته در داخل خودرو ، در صورت بارانی بودن و یا بارش برف روی شیشه خودرو تصاویر دوربین واضح نیستند که این امر باعث می شود تا خرابکاران بتوانند از این امر سو استفاده کنند.

شرکت داده پردازان پارســوآ

سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین

سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین

سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین: در این بخش از مقاله به بررسی سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین یا به عبارتی نقش دوربین های مداربسته در پمپ بنزین می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با  سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین با ما همراه باشید.

سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین

پمپ بنزین ها از جمله مکان های هستند که روزانه شاید تعداد زیادی از خودروها به این مکان ها مراجعه می کنند زیرا خودروها هم مانند ما انسان ها به تغذیه احتیاج دارند این ساده ترین تعبیری است که می توانیم در مورد پمپ بنزین ها بیان کنیم. پمپ بنزین ها یکی از مکان های است که به برخی افراد قصد تعرض و دزدی به این مکان را دارند. زیرا وجود چیزهای با ارزش مانند بنزین، پول و… سبب ایجاد همچنین تفکری در بین این افراد می شود.
سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین

هر روز شاید در فضای مجازی در این جایگاه ها شاهد فیلم های از دزدی یا حادثه و …. می شویم. یا شاید با مراجعه به پمپ بنزین ها برایتان اتفاق افتاده باشد که بنزین زده اید ولی بازم هم آمپر ماشین پایین است یا شاید در این گونه جایگاه ها شاید کم فروشی کارگر جایگاه شده باشید . البته برخی افراد هم در میان این درگیریها و اختلاف ها به مدیریت جایگاه شکایت می کنند ولی باز هم این شکایت ها نمی توانند نتیجه ی ایده آل داشته باشد . بدین ترتیب با توجه به وجود چنین مسائلی توصیه ما به عزیزان این است که در اینگونه مکان ها حتما از سیستم های امنیتی و حفاظتی استفاده کنید . علاوه بر تمام مسائلی که برای شما بیان کردیم این گونه سیستم های حفاظتی و امنیتی موجب می شود تا از بروز سوانح یا آتش سوزی و انفجار نیز جلوگیری کرد و این سیستم ها موجب می شود تا علت حادثه در صورت بروز کشف کرد.

مزیت های استفاده از سیستم حفاظتی در جایگاه سوخت:

• قابلیت ضبط بصورت شبانه روز
• قابلیت نصب بر روی موقعیت های مختلف جایگاه (مثل محل ورود، خروج، نزدیک مخازن نگهداری بنزین، داخل جایگاه، و غیره)
• استفاده از ویدیو های ضبط شده به عنوان مدرک در صورت رخ دادن حادثه و جرم
• قابلت زوم ۳۶X در برخی از دوربین¬های رستر Raster ( با کیفیت و واضح می باشند که می توانیم به جزئیات هم دسترسی داشته باشیم ) .
• قابلیت سوئیچ بین حالت شب و روز و اشعه آی آر داخلی (Build-in IR) در دوربین¬های رستر Raster ( این دوربین ها می توانند در شب هم که نور کم است تصاویر واضحی ثبت نمایند ) .
• دسترسی به ویدئو ها گذشته در صورت نیاز
• با هزینه مقرون به صرفه

در  پروژه سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین چه مزیت هایی وجود دارد؟

• جلوگیری از رخ دادن دزدی
• شناسایی کردن مشکلات یا قصور کاری کارگران
• استفاده نمودن از ویدئوها به عنوان مدرکی بصری در اثبات یا انکار جرم
• شناسایی نمودن کارگران خائن
• توانایی زوم زیاد جهت شناسایی نمودن چهره افراد و دیگر جزئیات

محصولات نظارتی رستر Raster با DVR و NVR همگام سازی شده می تواند چه مزایت ها و قابلیت های به روزی را در سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین به ما ارائه دهد؟

• کنترل نمودن از فاصله دور از به واسطه Android, iOS یا هر سیستم عامل دیگر
• ضبط نمودن ویدئو با توانایی تعیین ، تشخیص و شناسایی نمودن حرکات
• انجام دادن ضبط ویدئو به شکل ۲۴ ساعته و همچنین شبانه روزی
• پوشش دادن مکانی خصوصی
• ارائه نمودن جزئیات اگر که بخشی از ویدئو حذف شده باشد
• تشخیص نفوذ
• توانایی ضبط قبل از آلارم
• ضبط نمودن دسترسی غیرمجاز
• توانایی ضبط متداول بصورت ۶ ماه تا ۲ سال به صورت متوالی ( البته این میزان به فضا و همچنین محل نگهداری و ذخیره سازی وابسته است )
• توانایی متصل نمودن به دستگاه¬ها و همچنین محصولات مابقی شرکت های تولیدکننده
• ظرفیت زوم اوپتکال دیجیتال
• آلارم تعیین حرکت
• توانایی تشخیص دادن حرکات صندوق دار(شخصی که متصدی صندوق می باشد )
• توانایی شمارش افراد
• توانایی تشخیص چهره
• توانایی تشخیص دادن حرکات و رفتار
• توانایی پلاک خوانی
• توانایی تشخیص جابه جایی اشیا
• ضبط روی رید (Raid) تا ۱۵

کنترل نمودن از فاصله ی دور در سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین چگونه است؟

محصولات رستر Raster در واقع به عنوان جدیدترین پیشرفتی که توانسته اند در حیطه کنترل و نظارت داشته باشند این است که قابلیت کنترل از راه دور و همچنین نظارت به وسیله تلفن همراه را داشته باشند ( در صورت متصل بودن تلفن همراه به اینترنت ) . انجام نمودن این فرآیند در واقع کار بسیار مشکلی می باشد و البته با کمک DVR های شرکت رسترRaster این کار برای ما بسیار راحت و امکان پذیر شده است . نحوه ی کار به این صورت است که ارسال همه تصاویر و ویدیو های که ضبط شده بصورت زنده از طریق اینترنت صورت می گیرد . در نهایت هر وسیله ( شامل لپ تاپ ، کامپیوتر ، تلفن همراه و …. ) که نرم افزار مورد نیاز و کدهای لازم را داشته می باشد این اطلاعات و ویدیو ها را دریافت نماید و همچنین اقدام به مشاهده بصورت همزمان از این ویدیو ها نماید .
البته بر روی این دستگاه ها باید نرم افزارهای ویژه ای را که شرکت تولید کننده به کاربر ارائه می کند ، نصب نماییم تا تمام اطلاعات و ویدیو ها به درستی دریافت شود . این گونه نرم افزار ها عموما سیستم امل های متفاوتی را دارا می باشند از جمله این سیستم عامل ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
Windows, Android, iOS, Linux, and Blackberry

مزیت محصولات رستر که از راه دور می باشد شامل چه مواردی است:

• پخش نمودن ویدئو به صورت همزمان(زنده) در کنترل از راه دور
• توانایی نصب نمودن و راه اندازی نمودن آسان نرم افزار
• پشتیبانی نمودن از ویدئو با کیفیت زیاد و توانایی زوم
• قابل استفاده به واسطه همه ی دستگاه¬های رایانه، لپ تاپ، تلفن همراه، تبلت وغیره
• پشتیبانی نمودن سیستم عامل¬های Windows, Android, iOS, Linux, and Blackberry
• ذخیره سازی و توانایی پخش مجدد ویدئوهای پیشین به واسطه تلفن همراه
• در صورت دسترسی به اینترنت معتبر و مناسب می توانیم ویدئو در هرنقطه از جهان دریافت و مشاهده نماییم .
• وجود برنامه(application) هایی با کارکرد و همچنین دسترسی نمودن راحت و آسان برای کاربر
• پخش نمودن ویدئو به شکل یکنواخت و بدون وجود انقطاع و پارازیت
• قابلیت متصل نمودن به تعداد نامحدود کانال CCTV
• کنترل نمودن و همچنین نظارت نمودن از فاصله زیاد و دور البته به راحتی برای کاربران CCTV

شرکت داده پردازان پارســوآ