دوربین مداربسته ال جی

دوربین مداربسته ال جی: در این مقاله  به  بحث  در مورد فروش دوربین مداربسته ال جی می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با دوربین مداربسته ال جی با ایران امن همراه باشید.

 

دوربین مداربسته ال جی

 

فروش دوربین مداربسته ال جی

یکی از بزرگترین شرکت های که در دنیا در حیطه دوربین های مداربسته و تولید کنندگان تجهیزات الکترونیکی وجود دارد شرکت ال جی می باشد . در ادامه این پست قصد داریم شما را با این شرکت کمی آشنا کنیم .

شرکت ال جی در چه زمینه های فعالیت داشته است ؟

این شرکت در بسیاری از زمینه ها فعالیت می کند و حیطه آن بسیار بزرگ می باشد این شرکت در تولید لوازم خانگی تا تلفن های همراه حضور گسترده ی  داشته است . در حیطه سیستم های مداربسته این شرکت با دو سیستم آنالوگ و تحت شبکه ی تجهیزات را که شامل موارد زیر می باشد تولید می نماید :
• دوربین های مداربسته انالوگ
• دوربین های تحت شبکه
• انواع دستگاه ضبط کننده DVR
• انواع ضبط کننده NVR
• نرم افزارهای مرتبط با سیستم های مداربسته

دوربین مداربسته ال جی

آیا می توان گفت که شرکت ال جی در حیطه تولید دوربین مدار بسته شرکت معتبری می باشد ؟

این شرکت ( شرکت ال جی ) اعتبار و شهرت اصلی خود را زمانی بدست آورده است که لوازم خانگی و تجهیزات الکترونیکی را تولید کرده است . اما سهم این شرکت در بازار دوبین مداربسته و تجهیزاتی که به آن مرتبط است بسیار کم است . در واقع به بیانی دیگر می توانیم بگوییم محصولات این شرکت در این زمینه کمی دارای مشکل هستند و دارای تنوع نمی باشند و این شرکت به صورت تخصصی اقدام به تولید دوربین های مداربسته نکرده است .

از نظر قیمتی تجهیزات مداربسته ال جی در چه رده ای می باشند ؟

از نظر قیمتی اگر بخواهیم به بررسی این محصولات بپردازیم باید بگوییم در سطح متوسط قرار داشته است . طبیعی است که برند ال جی از برندهای دیگری مانند Hikvision و Dahua در رده های بالاتری قرار داشته باشد اما این برند از برندهای مانند Panasonic و Axis یا Bosch مناسب تر می باشد .

شرکت داده پردازان پارسوآ

 

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته: در این مقاله به تعریف و معرفی منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته با ایران امن همراه باشید.

 

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته

به دستگاهی آداپتور یامنبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته گفته می شود که در اصل ولتاژ برق شهر را به ولتاژی که برای دوربین مداربسته لازم است ، تغییر می دهد . در ادامه این متن قصد داریم شما را با این دستگاه بیشتر آشنا کنیم .

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته چه وظایفی داشته است؟
اصلی ترین وسیله آداپتور یا منبع تغذیه این است که ولتاژ برق شهری را به ولتاژی که برای دوربین های مداربسته نیاز است تبدیل می کند ، عموما از ۲۲۰ ولت به ۱۲ ولت می باشد . این منابع علاوه بر آن شکل جریان را از وضعیت متناوب یا ACC به فرم مستقیم یا تبدیل می کند که در اصل برای دوربین مناسب باشد.
منابع تغذیه دوربین باید قادر باشد برای همه ی دوربین های که می خواهند به واسطه آن تغذیه شوند ، نیروی کافی را تامین نماید. عموما در بازار سیستم های حفاظتی به جای آنکه به توان اشاره داشته باشد به میزان جریان خروجی آداپتور توجه می شود که نهایتا دارای کاربردی شبیه به آن دارد.
منبع تغذیه مناسب را چگونه می توانیم انتخاب نماییم ؟
در انتخاب منبع تعذیه دوربین های مداربسته چه عواملی می توانند مهم باشد:
• ولتاژ: در ایران عموما ولتاژ منبع تغذیه ۲۲۰ ولتی است و خروجی آن ۱۲ ولت است .
• جریان: با توجه به تعداد و نوع دوربین های که باید تغذیه گردند ، جریان خروجی انتخاب می گردد.
جریان منبع تغذیه به چه میزانی باید باشد ؟
عموما دوربین های مدار بسته که چیپ تصویر CMOS دارند توان مصرفی آنها بین ۵ تا ۱۰ ولت می باشند که در آنها جریان مصرفی از ۱ آمپر کمتر خواهد بود. به همین علت باید برای تغذیه یک دوربین مداربسته از آداپتوری استفاده کرد که ۱ آمپری باشد. گاهی اوقات برای بالا بردن طول عمر آداپتور و حاصل کردن اطمینان بیشتر از آداپتوری استفاده می شود که ۲ آمپری می باشد.
اگر میخواهید به صورت همزمان چند دوربین را تغذیه نمایید بای منبع تغذیه صنعتی را جایگزین آداپتور کنید . برای هر دوربین ، منابع تغذیه عموما در مکان های موچک با کابل کشی کمتر از حداکثر۷۰ متر مناسب می باشند.

شرکت داده پردازان پارسوآ

دوربین مداربسته کیوب

دوربین مداربسته کیوب

دوربین مداربسته کیوب: دوربین مداربسته کیوب یکی از دوربین های مداربسته ایی است که به نام مکعبی شناخته شده است. دوربین مداربسته کیوب دارای ویژگی هایی می باشد در مقاله آن ها را یادآور می شویم. با ایران امن همراه باشید.

دوربین مداربسته کیوب

دوربین مداربسته کیوب یکی دیگر از دوربین های مداربسته است که با نام مکعبی (Cube CCTV camera) نیز شناخته شده است ، در اصل به دوربین های گفته می شود که دارای بدنه ی مربع شکلی می باشند و در محیط های اداری از آنها استفاده می شود ، این دوربین ها ویژگی های خاصی برای استفاده در مکان های اداری داشته اند.
دوربین مداربسته کیوب دارای چه ویژگی های می باشند؟
• شکل بدنه ی این دوربین مدار بسته به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های آن بشمار می رود . پیش تر نیز بیان کردیم که دارای بدنه ی به شکل مربع یا مستطیل می باشند.
• دوربین های کیوب عموما میکروفت های در درون خود داشته اند. در اصل این میکروفن به شما کمک می کند که علاوه بر داشتن تصویر ، صدای آن را نیز داشته باشید.
• به صورت تقریبی تمامی دوربین های مداربسته کیوب ، جز مدل های تحت شبکه می باشند.
• تعدادی از دوربین های مداربسته کیوب از امکان اتصال بی سیم یا وای فای به شبکه نیز برخوردار می باشند. در صورتی دوربین شما به شبکه بیسیم متصل باشد فقط کافی است برق آن را برقرار کنید.
• عموما این دوربین ها دارای قابلیت ضد آب نمی باشند و هم اینکه از بدنه ضد ضربه نیز برخوردار نیستند ، به همین دلیل تنها از آنها برای مکان های مسکونی یا ادرای استفاده می شود.
• تعدادی از این دوربین ها مجهز به سنسور PIR هم هستند و از آنها می توان به منزله یک حسگر دزدگیر یا دتکتور استفاده نمود . البته این ویژگی دوربین های کیوب سبب شده تا برای استفاده از آنها در محیط های مسکونی و اداری مفید باشند.
• در برخی از این دوربین ها می توان حافظه داخلی کارت حافظه را نصب کرد که شما را قادر می سازد بدون اینکه یک دستگاه ضبط کننده داشته باشید ، سیستن مداربسته ی کاملی را راه اندازی نمایید.
• با توجه به نوع کاربری که در دوربین های کیوب وجود دارد ، معمولا لنز ثابت با زاویه دید بالا چیزی حدود ۹۰ درجه داشته اند. .که به کمک این ویژگی دوربین های کیوب می توان تمامی قسمت های یک اتاق را تحت نظر داشت.

 

داده پردازان پارسوآ

دوربین مدار بسته خودرو

دوربین مدار بسته خودرو

دوربین مدار بسته خودرو:  در این بخش از مقاله به معرفی انواع دوربین مدار بسته خودرو می پردازیم. برای آشنایی با انواع دوربین مدار بسته خودرو با ما همراه باشید.

دوربین مدار بسته خودرو

دوربین مدار بسته بهترین ابزار برای نظارت کلی می باشد و از این ابزار در شکل ها و انواع گوناگون استفاده می گردد.برای محیط های داخلی دوربین مدار بسته دام ، برای محیط های خارجی انواع دوربین های بولت و ضد آب بکار می روند. انواع دوربین مدار بسته خودرو نیز بر اساس نیاز و نوع کاربرد آنها دارای ویژگی های متفاوت تری از دوربین های مدار بسته برای اماکن هستند. زیرا اساسا کارکرد آنها برای مقاصد دیگری تعریف شده است.

دوربین مدار بسته خودرو

شاید این سوال پیش بیاید که دوربین مدار بسته داخل خودرو چه کاربردی دارد و برای چه مقاصدی طراحی شده است؟

در پاسخ باید گفت که کاربرد دوربین مدار بسته برای ماشین جهت اهداف امنیتی و جلوگیری از خرابکاری می باشد و این دوربین ها در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام امکانات متفاوتی را دارند.در کنار این امکانات متنوع تمام دوربین های مدار بسته ای که در خودرو استفاده می شوند،دارای یک سری ویژگی های مشترک هستند:

۱-زاویه دید بسیار بالا بدلیل فضای کم داخل اتاق خودرو:

همانطور که می دانید یک دوربین مداربسته بطور عادی در وایدترین حالت دارای لنز ۲٫۸ میلی متر می باشد.(برخی دوربین های دارای لنز ۱٫۸ میلی متر هستند که بسیار کم یاب هستند)اما یک دوربین مخصوص خودرو دارای لنز های کوچک تر است که بتواند تصاویر را با زاویه دید بازتری نمایش دهد.اما در اینجا باید خاطر نشان کرد که هر چقدر این زاویه باز تر شود ، گوشه های تصویر شما گرد می شوند و این ممکن است برای شما چندان خوشایند نباشد.

۲-کارت حافظه جهت ضبط تصاویر

تمامی انواع دوربین مدار بسته بجز دوربین مدار بسته تحت شبکه(این دوربین ها را می توان در بستر شبکه های کامپیوتری به یک سرور متصل کرد) ، نیاز مبرم به یک ضبط کننده تصاویر یا همان DVR را دارند.البته انواع دوربین های مدار بسته دارای حافظه داخلی نیز موجود هستند اما این قابلیت بعنوان یک الزام برای دوربین های مدار بسته معمولی محسوب نمی گردد.

یک دوربین مدار بسته خودرو ملزم به داشتن درگاه کارت حافظه برای ضبط تصاویر می باشد که توسط این ویژگی می تواند تصاویر را ضبط کند.

۳-قابلیت ثبت تصاویر در لرزش و حرکت

یک دوربین خودرویی باید به سیستم لرزه گیر مجهز باشد با بتواند در صورت ناهموار بودن سطح جاده تصاویر مناسبی را ذخیره کند. بدلیل نرخ فریم پایین در برخی دوربین های مدار بسته مخصوص خودرو،لرزش ها روی تصاویر تاثیر می گذارند و باعث می شود تا تصاویر با کیفیتی در دسترس نباشند.

۴-ابعاد کوچک بدلیل فضای کم داخل خودرو

در کنار این قابلیت های اصلی یک سری گزینه های اختیاری نیز روی این دوربین ها وجود دارد که از جمله آنها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

۱-motion detection یا ضبط در صورت حرکت

۲-مانیتور سرخود جهت مشاهده تصاویر

۳-امکان ضبط صدا

۴-باتری داخلی

۵-امکان تغییر رزولوشن ضبط

۶-پورت usb 2.0 برای اتصال به کامپیوتر

۷-شروع خودکار ضبط ویدئو پس از روشن شدن خودرو

در کنار این مزایا باید در مورد امنیت این دوربین ها چند نکته را یاد آور شویم:

-بدلیل ضبط تصاویر در داخل دوربین ، با سرقت خود دوربین ، هیچ فیلم و تصویری در اختیار مالک خودرو نخواهد بود.

-برخی از مدل های این دوربین ها دارای دید در شب نیستند که کارایی آنها را شدیدا کاهش می دهد.

-بدلیل نصب دوربین مدار بسته در داخل خودرو ، در صورت بارانی بودن و یا بارش برف روی شیشه خودرو تصاویر دوربین واضح نیستند که این امر باعث می شود تا خرابکاران بتوانند از این امر سو استفاده کنند.

شرکت داده پردازان پارســوآ

سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین

سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین

سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین: در این بخش از مقاله به بررسی سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین یا به عبارتی نقش دوربین های مداربسته در پمپ بنزین می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با  سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین با ما همراه باشید.

سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین

پمپ بنزین ها از جمله مکان های هستند که روزانه شاید تعداد زیادی از خودروها به این مکان ها مراجعه می کنند زیرا خودروها هم مانند ما انسان ها به تغذیه احتیاج دارند این ساده ترین تعبیری است که می توانیم در مورد پمپ بنزین ها بیان کنیم. پمپ بنزین ها یکی از مکان های است که به برخی افراد قصد تعرض و دزدی به این مکان را دارند. زیرا وجود چیزهای با ارزش مانند بنزین، پول و… سبب ایجاد همچنین تفکری در بین این افراد می شود.
سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین

هر روز شاید در فضای مجازی در این جایگاه ها شاهد فیلم های از دزدی یا حادثه و …. می شویم. یا شاید با مراجعه به پمپ بنزین ها برایتان اتفاق افتاده باشد که بنزین زده اید ولی بازم هم آمپر ماشین پایین است یا شاید در این گونه جایگاه ها شاید کم فروشی کارگر جایگاه شده باشید . البته برخی افراد هم در میان این درگیریها و اختلاف ها به مدیریت جایگاه شکایت می کنند ولی باز هم این شکایت ها نمی توانند نتیجه ی ایده آل داشته باشد . بدین ترتیب با توجه به وجود چنین مسائلی توصیه ما به عزیزان این است که در اینگونه مکان ها حتما از سیستم های امنیتی و حفاظتی استفاده کنید . علاوه بر تمام مسائلی که برای شما بیان کردیم این گونه سیستم های حفاظتی و امنیتی موجب می شود تا از بروز سوانح یا آتش سوزی و انفجار نیز جلوگیری کرد و این سیستم ها موجب می شود تا علت حادثه در صورت بروز کشف کرد.

مزیت های استفاده از سیستم حفاظتی در جایگاه سوخت:

• قابلیت ضبط بصورت شبانه روز
• قابلیت نصب بر روی موقعیت های مختلف جایگاه (مثل محل ورود، خروج، نزدیک مخازن نگهداری بنزین، داخل جایگاه، و غیره)
• استفاده از ویدیو های ضبط شده به عنوان مدرک در صورت رخ دادن حادثه و جرم
• قابلت زوم ۳۶X در برخی از دوربین¬های رستر Raster ( با کیفیت و واضح می باشند که می توانیم به جزئیات هم دسترسی داشته باشیم ) .
• قابلیت سوئیچ بین حالت شب و روز و اشعه آی آر داخلی (Build-in IR) در دوربین¬های رستر Raster ( این دوربین ها می توانند در شب هم که نور کم است تصاویر واضحی ثبت نمایند ) .
• دسترسی به ویدئو ها گذشته در صورت نیاز
• با هزینه مقرون به صرفه

در  پروژه سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین چه مزیت هایی وجود دارد؟

• جلوگیری از رخ دادن دزدی
• شناسایی کردن مشکلات یا قصور کاری کارگران
• استفاده نمودن از ویدئوها به عنوان مدرکی بصری در اثبات یا انکار جرم
• شناسایی نمودن کارگران خائن
• توانایی زوم زیاد جهت شناسایی نمودن چهره افراد و دیگر جزئیات

محصولات نظارتی رستر Raster با DVR و NVR همگام سازی شده می تواند چه مزایت ها و قابلیت های به روزی را در سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین به ما ارائه دهد؟

• کنترل نمودن از فاصله دور از به واسطه Android, iOS یا هر سیستم عامل دیگر
• ضبط نمودن ویدئو با توانایی تعیین ، تشخیص و شناسایی نمودن حرکات
• انجام دادن ضبط ویدئو به شکل ۲۴ ساعته و همچنین شبانه روزی
• پوشش دادن مکانی خصوصی
• ارائه نمودن جزئیات اگر که بخشی از ویدئو حذف شده باشد
• تشخیص نفوذ
• توانایی ضبط قبل از آلارم
• ضبط نمودن دسترسی غیرمجاز
• توانایی ضبط متداول بصورت ۶ ماه تا ۲ سال به صورت متوالی ( البته این میزان به فضا و همچنین محل نگهداری و ذخیره سازی وابسته است )
• توانایی متصل نمودن به دستگاه¬ها و همچنین محصولات مابقی شرکت های تولیدکننده
• ظرفیت زوم اوپتکال دیجیتال
• آلارم تعیین حرکت
• توانایی تشخیص دادن حرکات صندوق دار(شخصی که متصدی صندوق می باشد )
• توانایی شمارش افراد
• توانایی تشخیص چهره
• توانایی تشخیص دادن حرکات و رفتار
• توانایی پلاک خوانی
• توانایی تشخیص جابه جایی اشیا
• ضبط روی رید (Raid) تا ۱۵

کنترل نمودن از فاصله ی دور در سیستم های نظارت تصویری در پمپ بنزین چگونه است؟

محصولات رستر Raster در واقع به عنوان جدیدترین پیشرفتی که توانسته اند در حیطه کنترل و نظارت داشته باشند این است که قابلیت کنترل از راه دور و همچنین نظارت به وسیله تلفن همراه را داشته باشند ( در صورت متصل بودن تلفن همراه به اینترنت ) . انجام نمودن این فرآیند در واقع کار بسیار مشکلی می باشد و البته با کمک DVR های شرکت رسترRaster این کار برای ما بسیار راحت و امکان پذیر شده است . نحوه ی کار به این صورت است که ارسال همه تصاویر و ویدیو های که ضبط شده بصورت زنده از طریق اینترنت صورت می گیرد . در نهایت هر وسیله ( شامل لپ تاپ ، کامپیوتر ، تلفن همراه و …. ) که نرم افزار مورد نیاز و کدهای لازم را داشته می باشد این اطلاعات و ویدیو ها را دریافت نماید و همچنین اقدام به مشاهده بصورت همزمان از این ویدیو ها نماید .
البته بر روی این دستگاه ها باید نرم افزارهای ویژه ای را که شرکت تولید کننده به کاربر ارائه می کند ، نصب نماییم تا تمام اطلاعات و ویدیو ها به درستی دریافت شود . این گونه نرم افزار ها عموما سیستم امل های متفاوتی را دارا می باشند از جمله این سیستم عامل ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
Windows, Android, iOS, Linux, and Blackberry

مزیت محصولات رستر که از راه دور می باشد شامل چه مواردی است:

• پخش نمودن ویدئو به صورت همزمان(زنده) در کنترل از راه دور
• توانایی نصب نمودن و راه اندازی نمودن آسان نرم افزار
• پشتیبانی نمودن از ویدئو با کیفیت زیاد و توانایی زوم
• قابل استفاده به واسطه همه ی دستگاه¬های رایانه، لپ تاپ، تلفن همراه، تبلت وغیره
• پشتیبانی نمودن سیستم عامل¬های Windows, Android, iOS, Linux, and Blackberry
• ذخیره سازی و توانایی پخش مجدد ویدئوهای پیشین به واسطه تلفن همراه
• در صورت دسترسی به اینترنت معتبر و مناسب می توانیم ویدئو در هرنقطه از جهان دریافت و مشاهده نماییم .
• وجود برنامه(application) هایی با کارکرد و همچنین دسترسی نمودن راحت و آسان برای کاربر
• پخش نمودن ویدئو به شکل یکنواخت و بدون وجود انقطاع و پارازیت
• قابلیت متصل نمودن به تعداد نامحدود کانال CCTV
• کنترل نمودن و همچنین نظارت نمودن از فاصله زیاد و دور البته به راحتی برای کاربران CCTV

شرکت داده پردازان پارســوآ

هارد دیسک وسترن بنفش

هارد دیسک وسترن بنفش

هارد دیسک وسترن بنفش: در این بخش از مقاله به معرفی هارد دیسک وسترن بنفش دیجیتال که مخصوص سیستم های نظارتی می باشد می پردازیم. از شما عزیزان خواهشمندیم که با ایران امن همراه باشید.

 

هارد دیسک وسترن بنفش دیجیتال مخصوص سیستم ‌های نظارت تصویری

 

 

 هارد دیسک وسترن بنفش

یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدکننده هارد دیسک و جزو بهترین های تولید کننده سیستم های ذخیره سازی، کمپانی Western Digitall می باشد.
هارد دیسک وسترن بنفش برای مصارف مختلف، و در رنگ‌ های مختلف ، توسط این کمپانی تولید و نشانه گذاری می شود. تا به امروز هاردهای WD در رنگ های سیاه (بالاترین کارایی در مجموع)، قرمز (به منظور ذخیره تصاویر با نرخ فریم بالا)، سبز (کم مصرف)، آبی (استاندارد) به بازار عرضه شده اند.
در نمایشگاه IFSEC 2014 لندن، از جدیدترین نوآوری WD در عرصه ذخیره سازها، که «هارد دیسک وسترن بنفش » نام دارد، رونمایی شد. با ظرفیت‌ های ۱ تا ۴ ترابایت، این‌ هارد دیسک وسترن بنفش طراحی شده و مخصوص سیستم‌ های  دوربین مداربسته و نظارت تصویری می باشد.

 

هارد دیسک وسترن بنفش

۳ مزیت ‌هارد دیسک وسترن بنفش نسبت به بقیه انواع‌ هارد، که به گفته WD، آن را به عنوان بهترین و مناسب ترین گزینه انتخاب برای استفاده در سیستم‌ های نظارت تصویری تبدیل می کند:

 

هارد دیسک وسترن بنفش

۱- بیننده می تواند مکانیزم کار اینهارد دیسک وسترن بنفش  را از طریق یک پوشش شفافی که در این هارد دیسک به کار رفته است، مشاهده کند.
۲- جلب نظر و همراه ساختن تولیدکنندگان بزرگ سیستم ‌های نظارت تصویری، هدف WD از معرفی ‌هارد دیسک وسترن بنفش، به منظور استفاده از این‌ هارد دیسک ها توسط تولیدکنندگان در محصولات آنها و یا حداقل توصیه آنها به استفاده از آن، در IFSEC 2014 بوده است، به دلیل این که اگر غیر از این، اتفاق بیافتد، امیدی به موفقیت این محصول نخواهد بود.
۳- در واقع اهمیت چندانی به کارایی و توانایی ‌هارد دیسک‌ ها از سوی کاربران معمولی داده نمی شود و در اغلب کشورها، حتی از این موضوع آگاهی ندرند! پس برای موفقیت ‌هارد بنفش، همراهی کمپانی ‌های بزرگ سیستم‌ های نظارت تصویری، حیاتی است.
محصول جدید WD ، با گذر زمان نشان خواهد داد که تا چه اندازه توانسته است در جلب نظر کمپانی ‌های مختلف موفق بوده باشد.

شرکت داده پردازان پارسوآ

لنز دوربین مداربسته

لنز دوربین مداربسته

لنز دوربین مداربسته: یکی از ارکان سیستم های نظارتی، انتخاب لنز دوربین مداربسته مناسب می باشد که در این مقاله به آن می پردازیم.

لنز دوربین مداربسته

 

 

لنز دوربین مداربسته

 

 

منظور از لنز P-Iris یا Auto Iris چیست؟

– برای دوربین های مداربسته کدام یک از انواع لنزها مناسب تر است؟

در پاسخ به این سوال ها و پرسش های از این دست، می توان گفت یکی از مهم ترین ارکان سیستم های نظارتی، انتخاب لنز دوربین مداربسته مناسب می باشد. مسئله ای که برای استفاده دوربین در اماکن و فضاهای خاص و حساس، اهمیت بسیار حیاتی دارد. مقصود از آیریز در اصل همان تیغه های اپرچر لنز دوربین مداربسته می باشد که به منظور ورود نور کافی و مناسب، تنظیم گشادگی دیافراگم را بر عهده دارند.

لنز دوربین مداربسته

چنین ساختاری در چشم انسان نیز وجود دارد، برای اینکه در نور کم، نور بیشتری وارد چشم شود، مردمک بزرگ و باز می‌شود و بالعکس در نور زیاد مردمک چشم تنگ و کوچک می‌شود تا نور کمتری وارد چشم شود. این قضیه در انواع مختلف دوربین ها، اعم از نظارتی، عکاسی و فیلمبرداری، مشترک است. میزان گشادگی دیافراگم در حالت اتوماتیک، در دوربین‌های عکاسی بر اساس نور محیط توسط خود دوربین تنظیم می شود.
البته خود کاربر میزان باز بودن این دریچه را در حالت تنظیمات دستی، می تواند تنظیم نماید.

تنظیم اتوماتیک آیریز (Auto Iris)، تنظیم دستی آیریز (Manual Iris) و پی آیریز (P-Iris)، سه دسته طبقه بندی لنز دوربین مداربسته از نظر آیریز می باشد.

عموما در دوربین‌های محیط بیرون از انواع Auto Iris یا «آیریز خودکار» استفاده می‌شوند، با توجه به شرایط و میزان نور محیط، لنز دوربین مداربسته آیریز را تنظیم می‌کند. از حالت Manual Iris اکثرا در دوربین‌های محیط داخل استفاده می‌شود، و بر اساس نور یکسان محیط، آیریز لنز بصورت دستی تنظیم می شود.
برداشت تصاویر فاقد کیفیت و تقریبا بی استفاده در شرایط نوری متفاوت، مشکل اساسی این نوع لنز می باشد، بدین خاطر که در نور زیاد تصویر بسیار روشن و در نور کمتر تصاویر تیره برداشت خواهند شد.

لنز دوربین مداربسته

میدان دید و خصوصا ناحیه فوکوس دوربین، با تنگ و گشاد شدن آیریز لنز، تغییر میکند و این مشکلی است که در این لنز اتفاق می افتد، هرچندکه این نوع لنز بسیار بهتر از نوع قبلی می باشد.

لنز دوربین مداربسته

دسترسی به جزییات در تمامی نقاط تصویر، جزو مهمترین و حتی حیاتی ترین موارد در دوربین‌های مداربسته به شمار می آید، که این قضیه ضعف بزرگی برای آنها محسوب می‌گردد.
ویدئویی و DC Iris، ۲ دسته طبقه بندی لنزهای اتو آیریز می باشد که در DC Iris مدار کنترل کننده، بجای لنز داخل دوربین قرار دارد.
کمپانی‌های تولیدکننده، برای حل مشکلات این لنزها اقدام به ساخت لنز P-Iris نمودند.

امکان تنظیم آیریز و میزان نور ورودی بدون تغییر در میدان دید و فوکوس دوربین، از ویژگی های این مدل لنزها می باشد که مختص دوربین‌های نظارتی توسعه یافته است.

لنز دوربین مداربسته

با این تفاسیر، همواره با مناسب ترین میزان نوردهی، تصویری واضح و دقیق از تمامی قسمت‌های تصویر، خواهیم داشت.
به خاطر داشته باشید، از دوربین‌های بولت و دام مجهز به لنز P-Iris، برای برداشت و ضبط بهترین تصاویر استفاده نمایید.
البته این قبیل دوربین ها کمتر در سبد محصول واردکنندگان ایرانی، به دلیل قیمت بالایی که دارند، یافت می شود، بنابراین بهترین گزینه استفاده از دوربین‌های بدون لنز صنعتی (دوربین باکس)، و اتصال لنز P-Iris مناسب به آن می باشد.

البته تامین حداقل روشنایی در محل، برای رفع مشکل نبود قابلیت دید در شب و مشکل تصویربرداری در تاریکی، در دوربین‌های صنعتی، ضروری است.
برای اماکن نظامی، امنیتی، جواهر فروشی‌ها، صرافی‌ها، بانک‌ها و مکان‌های از این دست، استفاده از لنز P-Iris مهم و حیاتی است.
به نظر شما، چه تعداد از بانک‌ها و صاحبان مشاغل و اماکن حساس،  از این موضوع آگاهی دارند و در محل خود دوربین‌های مناسب نصب کرده اند؟

شرکت داده پردازان پارسوآ

smart cctv

Smart CCTV

Smart CCTV: در این بخش از مقاله به بررسی دوربین مداربسته هوشمند Smart CCTV می پردازیم. شما عزیزان می توانید برای آشنایی بیشتر با دوربین مداربسته هوشمند Smart CCTV با ایران امن همراه باشید.

 

 

دوربین مداربسته هوشمند (Smart CCTV)

 

 

smart cctv
از پیدایش دوربین های مدار بسته و تکنولوژی دوربین مداربسته آنالوگ تجاری چندی نگذشته بود که برای اولین بار واژه هوشمندی در این سیستم ها در شروع عمل ضبط، تشخیص حرکت توسط دوربین، ایجاد آلارم و یا تحریک یک دستگاه جانبی ارائه گردید. در ابتدای امر به وسیله سنسورهای PIR موجود در دوربین، این تشخیص صورت می پذیرفت که این امر به یکی از قابلیت های دوربین مداربسته با استفاده از این پردازشگرهای تصویری با پیشرفت پردازشگر های دوربین مدار بسته ها تبدیل شد.
در حال حاضر، موضوع تشخیص حرکت در دوربین مدار بسته به گونه ای مطرح می شود که گویی در مورد یک پارامتر بسیار ابتدایی و ضروری صحبت می شود. چند سالی از ارائه این هوشمندی اولیه نمی گذرد که نسبت به تقویت پردازشگرهای دوربین مداربسته های خود، شرکت های بزرگ اقدام نمودند و قابلیت های بسیاری را به دوربین های مداربسته اضافه کردند که گاهی این قابلیت ها به طور مستقیم بر روی کیفیت تصویر تاثیر داشته و یا افزایش قابلیت های دوربین مداربسته را منجر می شود. ارائه قابلیت های پردازش تصویری در سری دوربین های مداربسته حرفه ای، نشان از صاحب قدم بودن برخی از دوربین های مداربسته در این مسیر دارد. دیوار مجازی، تشخیص حرکت در Background، شمارش و … از جمله این قبیل قابلیت هاست.
اقداماتی که برخی از شرکت ها در جهت هوشمند سازی دوربین های مداربسته انجام داده اند تا جایی پیش رفته که به منظور کد نویسی توسط شرکتهای متخصص در زمینه پردازش تصویر به ایجاد Platform پرداخته اند و این امر مبدل به یک مکانیزم ماژولار برای برخی دوربین های مدار بسته شده است. البته از اهمیت خاصی هر یک از این موارد در جایگاه خود برخوردار می باشند و در حقیقت برای آنها کاربردهایی وجود دارد اما سوالی که با نگاه دقیق به این قضیه مطرح می شود، این است که آیا همچنان با بیش از چند ده دوربین مداربسته، وجود امکاناتی بر روی دوربین های مدار بسته می تواند برای ارائه راهکاری کارآمد باشد؟ چگونه اطلاعات مربوط به هر یک از این فرآیند ها به طور جداگانه می تواند به راهبری سیستم کمک کند؟
به عنوان مثال، هنگام مطرح بودن موضوع شمارش، به چه شکلی مدیریت اطلاعات دوربین های مدار بسته مختلفی که عمل شمارش را انجام می دهند، صورت می پذیرد؟ یا به شکل دقیق تر چگونه این آمار و اطلاعات راهگشای مدیران مجموعه باشند؟
مدیریت اینگونه اطلاعات نیاز به پیاده سازی یک مکانیزم قدرتمند برای این منظور می باشد، از این رو سیستم ها به مکانیزم های هوشمندی مثل، شمارش، تشخیص حرکت و … با وارد عمل شدن شرکت های سازنده نرم افزارهای مدیریت تصاویر، مجهز شدند، این امکانات تا به اینجای امر تا حدی در جهت رفع نیازهای جدید در سیستم های نظارتی، راهگشا بودند. مبحث تشخیص و جلوگیری از بروز اتفاقات و نیز مقوله های آماری در حوزه مدیریت، با این تحولات و تغییرات، منجر به ایجاد پیوندی کاربردی با مبحث سیستم های دوربین مدار بسته گردید. با توجه به محوراصلی این مقاله که در خصوص امکانات هوشمند بر روی دوربین های مدار بسته Smart CCTV می باشد، در ادامه به بررسی دقیق چندین مورد پرداخته و مزایا و معایب استفاده از Smart CCTV را بررسی خواهیم نمود :

۱- تشخیص حرکت پیشرفته :

اجزای مختلف تصویر در این الگوریتم بر اساس حرکت دسته بندی می شوند، این الگوریتم نسخه بهینه شده الگوریتم تشخیص حرکت ابتدایی می باشد، بررسی مداوم هر یک از اجزای متحرک در تصویر اصلی یا در Background، وظیفه پردازشگر تصویری موجود در دوربین های مداربسته می باشد. به عنوان مثال، تشخیص حرکت در یک تصویر از خیابان هنگامی به درستی صورت می پذیرد که یک خودرو، موتورسیکلت یا انسان در حال حرکت باشد، این در حالی است که حتی حرکت برگ درختان یا سایه ساختمان ها و تجهیزات نیز منجر به تشخیص حرکت در سیستم های ابتدایی می شدند. البته توانایی این قبیل تشخیص حرکت ((Motion Detection صرفا در معدود دوربین های خاص کمپانی های مطرح وجود دارد.

۲- دیوارهای مجازی :

عبور هرگونه اشیا متحرک در این الگوریتم بر اساس ترسیم خطوط فرضی بر روی تصویر و پرسپکتیو تصویر صورت می گیرد که گذر از خطوط فرضی به تشخیص فرآیند عبور از دیوارهای مجازی منجر می گردد. سایه اشیا عبوری، اندازه اشیا عبوری و موارد جزیی دیگری در این الگوریتم در حالت بهینه، قابل تعریف، تشخیص و کنترل بوده تا از ایجاد آلارم های اشتباه جلوگیری شود.

۳- شمارش اشیا :

بر اساس پرسپکتیو تصویر و تعاریف تخصصی، شمارش اشیای عبوری از یک خط فرضی در اندازه های متفاوت، در این الگوریتم صورت می پذیرد، حتی گاهی تا ۵۰ پارامتر مختلف با توجه به وابستگی این الگوریتم به پیچیدگی تصویر، نیاز به تنظیم دارد، شایان ذکر هست که در جهت های مختلف این شمارش می تواند صورت بگیرد.

۴- توقف غیر مجاز :

آلارم و یا فعالیت خاصی در خروجی دوربین بعد از تشخیص شی و توقف بیش از حد مجاز آن در محل تعیین شده از قبل، به عنوان فرآیند مربوطه، در این الگوریتم فعال می شود. در سیستم های گوناگون تشخیص شخص، اتومبیل یا اشیا، دقت این الگوریتم متفاوت می باشد. تشخیص تجمع ماشین آلات در محلی غیر مجاز، کنترل فرآیندهای ترافیکی و حتی باقی ماندن شی در محل نامناسبی، از کارایی های این این الگوریتم به شمار می آید.

۵- تشیخص شلوغی :

به هنگام تشخیص تغییر فراتر از حد معین چگالی حجمی تصویر، فرآیندهای مربوطه در این الگوریتم فعال می شوند. در حقیقت الگوریتم تشخیص تجمع داده و مکانیزم های مربوطه به هنگام تشخیص فراتر از حد معین بودن تعداد افراد موجود در تصویر، فعال می گردد. براساس تعداد اشیای تشخیص داده شده، تغییرات گراف گرایی و گرمایی تصویر، عملکرد این الگوریتم تبین می شود و معمولا دقت تاثیری در آن ندارد. موارد ذکر شده جزو قابلیت های دوربین مداربسته ها در حوزه هوشمندی و هوشمند سازی می باشد، اما طبق آنچه عنوان شد صرفا می توان پاسخگوی نیازهای کوچک و کوتاه مدت در این خصوص با توجه عملکرد تک محوری هر دوربین در این حوزه بود، همچنین شاهد ضعف در یکپارچگی مدیریت، عدم صحت اطلاعات به منظور آمارگیری و عدم قابلیت برنامه ریزی بصورت گروهی در دوربین های مدار بسته مختلف، هستیم، در اکثر مواقع نیاز به جابجایی دوربین برای استفاده از این قابلیت ها در اماکن دیگر می باشد که از طرف دیگر معمولا دوربین های مداربسته قیمت های قابل توجهی دارند.

شرکت داده پردازان پارسوآ

فیبر نوری

فیبر نوری

فیبر نوری: در این بخش از مقاله به مزایا و معایب فیبر نوری که برای اندازه گیری کمیت های فیزیکی  و در ساختار دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد می پردازیم. با ایران امن همراه باشید.

کاربردها، مزایا و معایب در فیبر نوری

 

 

فیبر نوری

در سال‌های اخیر برای اندازه گیری کمیت‌های فیزیکی مانند جریان الکتریکی، فشار، حرارت، آلودگی آب‌های دریا، سطح مایعات، میدان مغناطیسی، جابجایی، تشعشعات پرتوهای گاما و ایکس، استفاده از حسگرهای فیبر نوری عمومیت پیدا کرده است.
به عنوان عنصر اصلی حسگر در این نوع حسگرها، از فیبر نوری بهره گیری می‌شود. به برقراری ارتباط و کنترل با آنتن رادار، ارتباط زیردریایی‌ها (هیدروفون) و کنترل و هدایت موشکها، می توان از جمله کاربردهای بی شمار فیبر نوری در صنایع نظامی، اشاره کرد.
شناسایی نارسایی‌های داخلی بدن، اندازه گیری مایعات و خون، استفاده در دندانپزشکی، جراحی لیزری و دُزیمتری غدد سرطانی، از جمله کاربردهای فیبرنوری در تشخیص بیماری‌ها و آزمایش‌های پزشکی می باشد، همچنین برای مشاهده به طور مستقیم بدن انسان از طریق فرستادن دستگاه آندوسکوپی به درون نای، مری، روده و مثانه، نیز کاربرد دارد.
کاربرد فیبر نوری در سیستم‌های روشنایی، از جمله کاربردهایی می باشد که در اواخر قرن بیستم متداول شده و توسعه و رشد فراوانی در چند سال قرن اخیر پیدا کرده است.
نور در این فناوری وارد فیبر نوری شده و آن را از منبع نوری که می‌تواند نور طبیعی (نور خورشید) یا نور مصنوعی (نورلامپ‌های الکتریکی) باشد، به محل مصرف منتقل می شود. بدین صورت انتقال نور به هر نقطه ای که در جهت تابش مستقیم آن نباشد، صورت می پذیرد.
عدم تولید گرما، انتقال نور روز به داخل ساختمان‌ها و نقاط غیر قابل دسترسی به نور خورشید و فاقد تشعشعات خطرناک ماورا بنفش (نور خالص و بی خطر)، از مزیت های این فناوری می باشد.

مزایای کابل فیبر نوری :

– در مجموع فیبر نوری برای فواصل طولانی ارزانتر است، در اصل هزینه استفاده از کیلومترها کابل نوری کمتر از کابل‌های مسی می باشد.

– نازکتر می باشد، از سیم‌های مسی، قطر فیبر نوری بسیار باریکتر است.

– در انتقال دیتا ظرفیت بالاتری دارد، حجم بیشتری از اطلاعات را به صورت همزمان به دلیل بالا بودن ظرفیت انتقال دیتا از طریق فیبر نوری نسبت به سیم مسی، از طریق آنها می‌توان مبادله کرد.

– در فیبر نوری میزان افت سیگنال بسیار کمتر از سیم‌های مسی است.

– مشاهده تصاویر با وضوح بیشتر و عدم نویز در دوربین‌های مداربسته، بدلیل اینکه هیچ گونه تداخلی در سیگنال‌های فیبرهایی که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، برخلاف سیگنال‌های الکتریکی در سیم‌های مسی، ایجاد نخواهد شد.

– استفاده در شبکه‌های رایانه ای و به منظور تبادل دیتا در حالت دیجیتال، فیبرهای نوری بسیار مناسب هستند.

– خطر اشتعال بدلیل عدم عبور هیچ نوع جریان الکتریسیته ای از دورن این فیبر‌ها، وجود ندارد.

– در مقایسه با سیم‌های مسی، وزن فیبرهای نوری بسیار کمتر می باشد.

معایب کابل فیبر نوری :

– هزینه بسیار بالایی برای شبکه‌های معمولی و کوچک دارد.

– به افراد متخصص برای نصب فیبرهای نوری و تجهیزات آن نیاز می باشد، در حالیکه تقریبا اکثر افرادی که آشنایی کمی‌ در زمینه نصب سیم‌های مسی دارند نیز می‌توانند آنها را نصب نمایند.

– دقت بسیار زیادی برای نصب فیبرهای نوری مورد نیاز می باشد، حتی برای قطع کردن! اگر برخلاف این باشد، روند انتقال داده‌ها با توجه به تغییر زاویه شکست نور، دچار اختلال می‌شود. خم کردن بیش از اندازه کابل، به دلیل شکننده بودن فیبر داخل کابل، باعث شکستن فیبر شده و کابل کارایی خود را از دست می‌دهد، در حالیکه سیم‌های مسی مقاوم تر هستند.

– در صورتی که تعداد و فاصله دوربین‌ها از مرکز کنترل پس از بررسی پروژه در سیستم‌های ضبط و انتقال تصاویر، زیاد باشد، بصرفه ترین و منطقی ترین راهکار، استفاده از فیبر نوری می باشد تا انتقال تصاویر با حداقل میزان افت، صورت بپذیرد.

شرکت داده پردازان پارسوآ

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال: در این بخش از مقاله به بررسی مزایا و معایب کابل کواکسیال که در سیستم های دوربین مدار بسته مورد استفاده قرار می گیرد صحبت می کنیم. با ایران امن همراه باشید.

کابل کواکسیال بررسی، مزایا و معایب

 

کابل کواکسیال

در فارسی به کابل کواکسال، Coaxial cable (در لفظ رایج کواکسیال)، «کابل هم محور» گفته می شود.
از سال ۱۹۳۶، برای انتقال اطلاعات از این نوع کابل استفاده می شود. کابل کواکسال توسط یک عایق منعطف پلاستیکی محصور حول رسانای داخلی (معمولا از جنس مس) تشکیل شده است. برای انعطاف کابل، یک رسانای نازک (از جنس آلومینیوم یا مس) روی این لایه، بافته شده‌است. تمامی این اجزا، درون عایق دیگری جای گرفته اند.
هر کابلی، دارای «امپدانس» ویژه خود می باشد.( امپدانس، به مقدار مقاومت یک مدار در برابر جریان الکتریکی اطلاق می گردد.)
دسته بندی کابل های کواکسال، مطابق مقدار مقاومت آنها در برابر جریان صورت می پذیرد، مانند کابل ۵۰ اهم یا ۷۵ اهم.
کابل به کار رفته شده در آنتن‌های دیجیتال خانگی، تلویزیون‌ها و سیستم‌های مداربسته آنالوگ از نوع کواکسال ۷۵ اهم می باشد.
با امپدانس کمتر از ۷۵ اهم، تصویری تار و تصاویر اشباع شده با امپدانس بیشتر از آن ارائه می شود. امپدانس و برخی اصطلاحات دیگر را، روی بدنه کابل به صورت حک شده، می توانید ملاحظه نمایید.
عدم ورود هیچگونه نویزی، از محسنات این کابل به شمار می آید که منجربه محافظت کامل موج انتقالی می شود.
RG، معروفترین مدل کابل کواکسال در میان انواع مختلف آن می باشد. RG59 نیز در بین RGها معروف ترین بوده و بیشترین کاربرد را در سیستم‌های  دوربین مداربسته آنالوگ دارد.
برای اتصال کابل‌های کواکسال از کانکتورهای (فیش) BNC استفاده می‌شود. BNC نیز در دو نوع ۵۰ و ۷۵ اهم، همانند کابل کواکسال، تولید می‌شود.

کابل کواکسیال

 

با ۳ شکل لحیمی، پرسی و پیچی، از نوع ۷۵ اهم، BNCهای مورد استفاده در سیستم مداربسته عرضه می‌شود.
دلیل اصلی نویزی که در تصاویر دوربین‌های آنالوگ مشاهده می‌شود، عدم رعایت اصول در یکی از مهمترین بخش‌های کار یعنی، انتخاب کابل کواکسیال و BNC مرغوب و دقت در اتصال BNC به کابل می باشد.

مزایای کابل‌های کواکسیال :

– نیاز به پهنای باند نسبتا گسترده در بسیاری از سرویس‌های مخابراتی و انتقال مناسب تصاویر
– دوام و پایداری خوب
– ظرفیت بالای انتقال ، حداکثر پهنای باند ۳۰۰ مگاهرتز
– پایین بودن مخارج نگهداری
معایب کابل‌های کواکسیال :
– افت سیگنال در فواصل زیاد
– نصب مشکل تر نسبت به کابل‌های دیگر
– مخارج بالای نصب
– نیاز به استفاده از عناصر خاص برای انشعابات

شرکت داده پردازان پارسوآ