سونی تولید سنسورهای CCD را متوقف می کند ارسال دیدگاه

سونی تولید سنسورهای CCD را متوقف می کند

بر اساس آخرین گزارش ها، سونی قصد دارد زین پس بر روی توسعه سنسورهای CMOS تمرکز کند و تولید سنسورهای CCD را متوقف سازد.
این اتفاق، مارس ۲۰۱۷ به وقوع خواهد پیوست و سنسور CCD از رده خارج خواهد شد.
این مسئله را مدیر کمپانی Allied Vision، مایکل سایروز برای اولین بار مطرح کرد، وی طی مصاحبه ای گفته بود :
” واقعیت امر این است که در مورد دوربین مدار بسته سنسورهای CCD با وجود کیفیت بالاتر و ماندگاری بیشتر به دلیل قیمت بالا تر در بازار به شدت محدود شده است اما، سنسورهای CMOS به خاطر قیمتهای پایین تر در نمونه های برابر بین کاربران به محبوبیت بالایی دست یافته اند.
در کیفیت تصویر، حساسیت و سرعت پردازش تصاویر و داینامیک رنج، سنسورهای CMOS از انواع CCD پیشی گرفته اند. ”
و این مسئله بیان کننده به پایان راه رسیدن تعداد زیادی از انواع دوربین ها، از دوربین های عکاسی گرفته تا دوربین های مداربسته می باشد.
دوربین A390 از سری آلفا و از نوع APS-C، آخرین دوربین مدار بسته عکاسی سونی بود که به سنسور CCD مجهز بود، این دوربین در سال ۲۰۱۰ عرضه شده بود، پس از آن دوربین های آلفا، همگی به سنسورهای CMOS مجهز بوده اند.
عرصه برای سونی با عرضه فناوری های جدیدی مثل، HDCVI و AHD، تنگ شده است، چرا که عمده تولیدات CCD سونی، مربوط به دوربین های مداربسته آنالوگ می باشد.
البته در سال ۲۰۱۷ و پس از توقف تولید، ممکن است در بازار کماکان شاهد حضور CCD باشیم، چرا که حتی تا چند سال بعد از آن، خالی شدن انبارهای سونی از این سنسورها ممکن است بطول بینجامد! یادمان نرود هنوز با کیفیت ترین انواع دوربین مدار بسته هنوز از سی سی دی سونی استفاده میکنند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *